Netflix'in Amanda Knox belgesi yayına girmeye hazır

Netflix'in Amanda Knox belgesi yayına girmeye hazır
Yakın dönemin en popüler cinayet davalarından birisinin merkezindeki isim olan Amanda Knox'un hikayesinin belgeseli 1 Ekim'de Netflix'te yayına giriyor.

Erasmus programıyla Amerika'dan İtalya'ya giden Amanda, sevgilisi ve bir erkek arkadaşıyla ev arkadaşı olan Meredith'i öldürmekle suçlanmış ve dava o dönemde Amerika'da büyük yankı uyandırmıştı. 2007'de görülmeyen başlayan dava İtalyan hukukuna ve polislerine de sıçramış, Amanda ve erkek arkadaşı dört yıl hapiste kaldıktan sonra 2011'de beraat etmişlerdi.

Sonrasında ülkesine dönen Amanda 2015'te kararın bozulmasının ardından İtalya'da yeniden yargılanmaya başlamış ve bu yılın başında bir kez daha beraat etmişti. Netflix de Amanda'nın yaklaşık on yıldır gündemden düşmeyen hikayesini belgesel olarak izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. "Katil mi, değil mi?" karmaşasının çok kişiyi böldüğü Amanda'nın hikayesi 2011'deki beraati zamanında televizyon filmi olarak hikayeleştirilmiş, Lifetime kanalında yayınlanan Amanda Knox: Murder on Trial in Italy'de Amada'yı Hayden Panettiere canlandırmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER