Nikolaj Coster-Waldau Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi oldu

Nikolaj Coster-Waldau Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi oldu

Özellikle HBO'nun Game of Thrones dizisindeki rolüyle tüm dünyada tanınan aktör Nikolaj Coster-Waldau, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İyi Niyet Elçisi olarak atandı.

Danimarkalı aktör, İyi Niyet Elçisi olarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için destek ve farkındalık yaratma konularına odaklanacak. Küresel Hedefler olarak da bilinen bu hedefler, yoksulluğun ortadan kaldırılması, eşitsizlikle mücadele ve iklim değişikliğine son vermek yönünde evrensel bir çağrı niteliğinde.

UNDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında "UNDP İyi Niyet Elçisi olarak görevim, kadınlar güçlendirilmedikçe ve üzerinde yaşadığımız gezegenimiz korunmadıkça asla elde edemeyeceğimiz daha iyi bir gelecek için farkındalık yaratmak ve Küresel Hedeflere destek vermek" şeklinde konuşan Coster-Waldau, iki kız babası olarak ayrımcılık ve kadın ve kızlara yönelik -dünyanın neresinde olursa olsun- şiddete son vermek konusunda ciddi bir yaklaşım sergiliyor. Nikolaj Coster-Waldau, aktör ve savunucu olarak sahip olduğu etki alanını karşı karşıya olduğumuz kritik sorunlar ve insanları değişim öncüleri olmak yönünde cesaretlendirmek için kullanacağının da altını çizdi.

"Nikolaj Coster-Waldau ile bir ekip olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" diyen BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Dış İlişkiler Direktörü Michael O’Neill, sözlerine, "Onun yanımızda olma taahhüdü ve enerjisi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile verilmek istenen evrensel ve acil mesajın gücüne güç, sesine ses katacak, Nicolaj'ın Hedeflerin mesajını dünyanın dört bir yanında, mümkün olduğunca tüm insanlığa yaymak için sunduğu bu destek bizim için çok önemli. Dünyamızı herkes için daha iyi bir yer kılmak üzere beraber çalışacağız" diyerek sürdürdü.

UNDP İyi Niyet Elçisi olarak göreve başlayan Coster-Waldau,Küresel Hedefler Dünya Kupası kapsamında tüm dünyadan kadınları daha güzel bir dünya yaratmak için spor etrafında bir araya getirmeyi hedefleyen ilk kadınlar amatör futbol turnuvasının da ilk yarısında hakemlik yaptı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER