Game of Thrones, Emmy tarihinin en çok ödül kazanan dizisi oldu!

Game of Thrones, Emmy tarihinin en çok ödül kazanan dizisi oldu!
Merakla beklenen 68. Primetime Emmy Ödülleri nihayet sahiplerini buldular ve ödül töreninin sonunda HBO'nun hit dizisi Game of Thrones ödül tarihinin en çok ödül kazan dizisi unvanını kapmış oldu.

Ödül töreni öncesi unvan, 1993-2004 arasında 11 sezon yayınlann 37 ödüllü kült komedi dizisi Frasier'a aitti. Bu yıl 23 dalda ödüle aday olan, teknik kategorilerin açıklandığı geceden dokuz ödülle dönen ve dün geceki asıl törende de üç ödül alan Game of Thrones böylece ödül sayısını 38'e çıkararak Frasier'ı tahtından etmiş de oldu.

George R.R. Martin dahil olmak üzere kadrosundan pek çok kişinin ödül töreninde olduğu Game of Thrones dün geceki törenden En İyi Drama Dizisi, En İyi Drama Dizisi Yönetmeni, En İyi Drama Dizisi Yönetmenliği ile döndü. Kazanılan yöentmenlik ve senaryo ödülleri son sezonun 9. bölümü olan 'Battle of Bastard' sayesinde gelmiş oldu.

Ancak birkaç hafta öncesinde sadece iki sezon daha yayınlanacağı açıklanan Game of Thrones yedinci sezonunu erteleyip yaz aylarına bıraktığını da açıklamıştı. İşte bu nedenle başvuru tarihlerini kaçıracak olan dizi, 69. Primetime Emmy Ödülleri'nde maalesef yer alamayacak. Geriye kalan iki sezonuyla ödül almaya devam edeceğini rahatlıkla farz edebileceğimiz yapım, böylece rekorunu daha da geliştirmiş olacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER