Netflix ve Liberty Global içerik anlaşması yaptılar

Netflix ve Liberty Global içerik anlaşması yaptılar

Amerika merkezli telekom devi Liberty Global, Netflix ile büyük bir içerik anlaşması yaptı. Bu anlaşma sayesinde Netflix'in içerikleri Liberty'nin 30 ülkeden fazlasında bulunan video müşterileri tarafından ulaşılabilir olacak.

Uzun vadeli yapılan anlaşma sayesinde Netflix'in uygulaması Liberty Global'ın dijital televizyon platformlarıyla uyumlu da olacak. Ayrıca içerikler televizyon ve tabletlerde de kullanılabilecek.

Böylece Netflix'in yayınladığı House of Cards, Orange is the New Black ve Stranger Things gibi diziler, filmler ve çocuk programları Liberty'nin hizmet verdiği Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler'de dah fazla kişiye erişecek.

Anlaşmayla birlikte içerikler ilk olarak Hollanda'da kullanıma sunulacağı açıklandı. Liberty'nin yapacağı teknik güncellemeler sonucunda içerikler 2017 içerisinde Liberty'nin hizmet verdiği diğer ülkelerde de kullanıma sunulmuş olacak.

Ortaklık Netflix ve Liberty'nin sahip olduğu İngiltere merkezli Virgin Media'nın 2013'teki anlaşmasının devamı olarak geldi. Anlaşmayla birlikte 6000 saatten fazla içerik kullancılar tarafından ulaşılabilir hale gelmiş olacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER