K-Drama Reytingler: Doctors gözünü zirveye dikerken, The Good Wife'ın hayal kırıklığı

K-Drama Reytingler: Doctors gözünü zirveye dikerken, The Good Wife'ın hayal kırıklığı

Kore televizyonlarında diziler arası reyting savaşları, yaz aylarının ortasına gelindikçe hareketlenmeye başladı. Bu yılın en çok beklenen dizilerinden Doctors’ın başlamasıyla birlikte, listedeki sırada büyük değişiklikler meydana geldi.  

Haftalardır zirvenin sahibi olan Five Children, %25.6 ve %30.6’lık rakamlarla yerini korumayı başarsa da, Doctors dizisinin müthiş çıkışı, önümüzdeki haftalarda kendisini zirveden edebilir. Zira, %18.4 ve %19.7’lik izlenme oranları elde eden Doctors dizisi pek de yerinde duracakmış gibi görünmüyor.

Tam da bir önceki yazıda belirttiğimiz üzere, Doctors’ın bu çıkışı The Flower in Prison’ı yerinden etti. The Flower in Prison, geçtiğimiz hafta %18.4 ve %18.9 reyting yakaladı. Happy Home ise, %17.5 ve %17.2’lik seyirci oranlarıyla dördüncü sıraya geriledi.

Geçtiğimiz hafta başlayan ve yalnızca ilk iki bölümü yayınlanan Uncontrollably Fond dizisi de, doğrusu hiç de fena bir başlangıç yapmadı. İki bölümü de %12.5 oranında izlenen dizi, gelecek haftalarda %15-%20 arasında reyting alırsa, açıkçası pek şaşırmayız.

Reytingler bağlamında geçen haftanın en çok şaşırtan olayı ise, The Good Wife dizisinin 5’li rakamların altında kalması oldu. Dizi şimdilik seyircinin pek ilgisini çekmemiş gibi görünüyor. Bunun nedeni, dizinin orijinali olan Amerikan versiyonunun oldukça iyi olması olabilir.

Doctors dizisinin gelecek bölümünden görüntüler;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER