K-Drama reytingler ve yeniler: Haziran ekranlarında güçlü kadınlar var

K-Drama reytingler ve yeniler: Haziran ekranlarında güçlü kadınlar var

Geçtiğimiz hafta Kore televizyonları drama reytinglerinde elle tutulur bir değişiklik olmadı. Yazının sonunda bahsedeceğimiz iki yeni dizi, listedeki dengeleri bozacak mı ilerleyen haftalarda göreceğiz. Önce geçtiğimiz haftaya bir göz atalım.

Five Children %25.0 ve %27.0’lik izlenme oranlarıyla istikrarını sürdürüyor. Dizi final bölümüne kadar zirvedeki yerini koruyacak gibi görünüyor. Yerine geçmek isteyenlere ise kötü bir haberlerimiz var; çünkü Five Children 50 bölümlük bir dizi ve en son 32. bölümü yayınlandı.

Benzer bir yapım olan Mirror of The Witch beklenen ilgiyi göremezken, The Flower in Prison yavaştan yüzünü zirveye çeviriyor. Dizi, bu hafta yayınlanan tek bölümüyle %16.8 reyting aldı ve yine ikinci sıradaki yerini korudu. 

Happy Home %14.8 ve % 16.8’lik reytinglerle, yine üçüncü sırada yer aldı. My Lawyer Mr. Jo kıl payı üçüncü sırayı Happy Home’a kaptırdı ve sıralamada dördüncü geldi. %14.2 ve %17.3 izlenme oranı yakaladı.

En son 8. bölümü yayınlanan Beautiful Gong Shim yükselişini sürdürüyor. Dizi, %10.9 ve %13.6’lük oranlarla beşinci sırada. Yükselişini devam ettirirse, birkaç hafta sonra ilk üçe girmesi işten bile değil.

İki farklı dizi ve iki güçlü kadın

Haziran ayında, güçlü kadın karakterlerin hikayenin odağında olduğu diziler geliyor. Bunlardan ikisini sizlerle paylaşmak istedik. İlki, gelecek hafta başlayacak olan You are a Gift. Dizi, kıyafet tasarımcısı Kong Hyun-soo’nun mücadelelerini konu alıyor.

Diğer dizi, babasının intikamını almak ve kendisinden koparılan çocuğuna yeniden kavuşmak için her şeyi göze alan bir kadının hikayesinin anlatıldığı Women’s Secret ise Haziran sonunda başlayacak. Bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim, Temmuz başında başlayacak olan ve aynı adlı Amerikan dizisinden uyarlanan The Good Wife dizisinde, bir başka güçlü kadın hikayesiyle karşılaşacağız.

Diğer dizilerle ilgili elimizde görüntü yok ancak You are a Gift dün ikinci ilk trailer’ını yayınladı. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER