Syfy, Krypton dizisine onay verdi

Syfy, Krypton dizisine onay verdi
Amerika'da yayın yapan Syfy kanalı Superman'in gezegeni Krypton'u konu edecek olan yeni dizi projesine ilk bölüm onayı verdiğini duyurdu.

Krypton dizisine dair ilk çalışmalar 2014 senesinin sonlarına doğru duyurulmuştu. Gotham mantığına sahip bir Superman projesi üzerinde çalışıldığı, burada daha Superman dünyaya gelmeden önce Krypton gezegenin konu edileceği söylenmişti. 

Entertainment Weekly'nin haberine göre dizi Krypton'un yok olmasından iki jenerasyon önce geçecek. Superman'in dedesi ve El Hanedanı'nın liderini merkezine alacak. Henüz ismi açıklanmayan bu karakter ailesinin onuru ve gezegeninin refahı için çaba harcayacak. 

Projenin yapımcılığını David S. Goyer ve Damian Kindler üstlenecek. Kindler aynı zamanda dizinin baş yazarlığını da yapacak. Peaky Blinders ile tanınan Colm McCarthy ilk bölümün yönetmeni olacak. Goyer pilot bölümün senaryosunu Once Upon a Time ile adını duyuran Ian Goldberg ile birlikte kaleme aldı.

Dizi Syfy kanalından onay alırsa Man of Steel filmini de yazan David S. Goyer ile birlikte Krypton gezegenine daha yakından bakma fırsatı bulacağız. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER