Sevdiğiniz yabancı filmlerin çekim mekanlarını öğrenmek ister misiniz?

Sevdiğiniz yabancı filmlerin çekim mekanlarını öğrenmek ister misiniz?
Yabancı filmleri takip eden bir izleyiciyseniz bazen bu yapımların çok şahane yerlerde çekildiğini fark etmişsinizdir. Peki bu mekanların neresi olduğunu, açık adresini hiç merak ettiniz mi? Ya da çok sevdiğiniz bir filmin çekim mekanlarını ziyaret etmek istediniz mi?

Hangi filmin nerede çekildiğini, özellikle spesifik bir sahnenin geçtiği ufak bir mekanı bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ancak themoviedistrict.com sitesi izleyicilerin bu bilgilere kolayca ulaşmasını sağlıyor. Alfabetik olarak sıralanmış sayısız filmin geçtiği çeşitli mekanlar burada sıralanıyor. Burada eski ve yeni filmlerin çekildiği mekanlar bulunuyor, bilgi onaylandıktan sonra sitede yer alıyor. Eksik kalan noktaları sitenin takipçileri webmaster@themoviedistrict.com adresine mail atarak kapatabiliyor.

2012 yılında vizyona giren ve Ben Affleck'e Oscar Ödülü kazandıran Argo filmini örnek alalım. Filmin hikayesi Amerika, Türkiye ve İran gibi ülkelerde geçiyordu. Listeden Argo ismine tıkladığınızda tam beş sayfalık bir mekan listesi sizi bekliyor. 14. Lokasyon olarak adlandırılan sahnenin İstanbul, Türkiye'de çekildi bilgisi yer alıyor. Filmdeki sahnenin yanı sıra Google üzerinden camiye 360 derecelik bir bakış atabiliyorsunuz.

Birçok yabancı filme dair bu tür mekan bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER