TRT Ev Sineması başlıyor: Saruhan İhanet Yarası

TRT Ev Sineması başlıyor: Saruhan İhanet Yarası
TRT TV Filmleri Projesi kapsamında çekilen 33 film, 5 Mayıs Perşembe gününden itibaren her perşembe günü saat 20.00'de TRT 1 kanalında 'TRT Ev Sineması' adında özel bir kuşağı televizyon seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. 2014 yılında başlatılan organizasyona toplam 864 senaryo başvurusu yapılmış. Bu proje için komedi, drama, fantastik ve benzeri 12 farklı türde 33 senaryo seçildi. 2015 yılında ise, Türkiye'nin dört bir yanında film setleri kuruldu, 33 film çekildi ve gösterime hazır hale getirildi. TRT TV Filmleri Projesi, Türk sinemasının 100'üncü yılı ve TRT'nin 50'nci yılını nedeniyle hayata geçirilmiş bir projedir.

Sinemaseverlerle buluşacak ilk film ise PİAR DNA Yapımı; başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Yurdaer Okur, Sinan Tuzcu, İlker Kızmaz, Hakan Kurtaş gibi ünlü oyuncuların rol aldığı, Emre Konuk'un yönettiği dönem polisiyesi 'Saruhan: İhanet Yarası' olacak.

KONUSU: 17. Yüzyılın başlarıdır. Gelecekte padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan'da bir cinayet işlenir. Saruhan'ın önemli kişilerinden Salih Ağa'nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul'dan tanıdığı Defterdar katibi Selim'i görevlendirir. İstanbul'da Yeniçeri ağası Bekir'in idam edilmesine sebep olan Selim'in bu göreve atanması Yeniçeri Ağa'sı Arif'i hiç memnun etmez, ama engellemeye de gücü yetmez. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan'a gelmeden cinayeti çözmek zorundadırlar. 

Arif ve Selim cinayeti kimin işlediğini araştırmaya başlarlar ve olayın ne kadar karışık olduğunu görürler. Handa konaklayan Venedikli kıyafeti içinde Sırpların odasında bulunan zehir başka bir planın yapıldığını göstermektedir. Selim ilk tahkikatların sonunda Handa bulunan Venedik kıyafetli Sırpların, bir casus olan Safevi'nin, Hana abisi ile geldiğini söyleyen Pandora'nın ve hancının dolaylı olarak işbirliği yaptığını çözer. Araştırma derinleştikçe Selim cinayeti, Maktulün kardeşi İbrahim'in işlediğini delillerle ortaya çıkarır, İbrahim idama mahkum olur.İbrahim idama doğru giderken Selim'in İstanbul'a yolladığı yardımcısı oradan yeni bilgilerle gelir ve Selim yanlış kişiyi idama gönderdiğini anlar. Selim şimdi hem İbrahim'i idamdan kurtarmak hem de asıl katili bulmak zorundadır ve sadece bir kaç saati vardır.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER