K-Drama Goblin Kasım'da geliyor: Goblin ve Ölüm Meleğinin garip hikayesi

K-Drama Goblin Kasım'da geliyor: Goblin ve Ölüm Meleğinin garip hikayesi

Kim Eun-sook’dan yeni dizi: Goblin

Descendants of the Sun’ın yazarlarından Kim Eun-sook’un yeni bir diziyle birlikte ekranlara döneceğini duyurmuştuk. Fantastik-romantik türündeki yeni dizi Goblin’den haberler gelmeye devam ediyor. Goblin, ölümsüzlüğüne son vermesi için ölümlü bir geline ihtiyaç duyan bir Goblin'le hafızasını kaybeden ölüm meleğinin garip birlikteliğini anlatacak. Dizinin hikayesinin seyirciyi derinden etkileyeceği söyleniyor, çünkü goblin ve ölüm meleği, kader ve lanetin ortasında bir yerlerde karşılaşıp, ölüleri bu dünyadan ötekine uğurlarlarken, gizemli, üzücü, garip, güzel ve aynı zamanda sıradan gündelik anlara ve olaylara tanık olacak ve seyirciyi bu tanıklığa ortak edecekler.

Kore halk hikayelerinde Goblin

Dizinin Korece orijinal ismi olan Dokkaebi, Kore halk hikayelerinde sıklıkla geçen kahramanlardan biridir. Dokkaebi, genel olarak şeytan ya da korkunç bir yaratık olarak betimlenir ancak, gulyabani olarak daha komik bir şekilde anlatıldığı da olmuştur. Muzip, ölümlülere oyunlar oynayan, onları kandıran bu ruh ya da yaratıklar, iyi olanları ödüllendirirler.

Dizideki Gong Yoo’nun canlandıracağı Dokkaebi’ye gelecek olursak eğer, şu an her ne kadar çok fazla bilgimiz olmasa da, koruyucu olduğunu bildiğimizden iyi özelliklere sahip bir ruh olduğunu söyleyebiliriz.

2016 yılının başarılı yapımlarından biri olacak gibi görünen dizi halen casting aşamasında. Ölüm meleği ve gelini kimlerin canlandıracağı şimdiden büyük merak konusu. Dizinin Kasım 2016’da seyirciyle buluşması planlanıyor.

Kaynak: NATE
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER