Game of Thrones'un en önemli karakteri kim?

Game of Thrones'un en önemli karakteri kim?
Bizler Game of Thrones'un altıncı sezonunu merakla beklerken diziye dair ilgi çekici haberler gündeme gelmeye devam ediyor. Yapım son olarak bir bilimsel araştırmanın odağı oldu.

Macalester Üniversitesi'nden matematik profesörü Andrew J. Beveridge ve öğrencisi Jie Shan, Game of Thrones dünyasındaki en önemli karakteri bulmak için kolları sıvadı. Bunun için George R.R. Martin'in A Song of Ice and Fire serisinin üçüncü kitabı olan A Storm of Swords'u baz aldılar. Network of Thrones ismindeki çalışmalarında kitaptaki karakterlerin kaç kişiyle bağlantı halinde olduğunu, bu bağlantıların hikaye içindeki önemini, hangi sıklıkta birbirleriyle iletişime geçtiklerini araştırmaları için temel aldılar. 

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda Tyrion Lannister, Jon Snow ve Sansa Stark'ın hikayedeki en önemli isimler olduğu ortaya çıktı. Ancak eğer Westeros'un en önemli adamından bahsedeceksek, matematiksel verilere göre bu isim kesinlikle Tyrion Lannister.

Gerçekten hikayenin vazgeçilmez ismi Tyrion mı, Game of Thrones'un yeni bölümlerinde göreceğiz. Altıncı sezon 24 Nisan'da ekrana gelmeye başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER