Atlantis'in 2. sezonu e2'de başlıyor

Atlantis'in 2. sezonu e2'de başlıyor
Johnny Capps, Julian Murphy ve Howard Overman tarafından yaratılan Atlantis dizisi ikinci sezonuyla e2 ekranlarında olacak. Merlin'in yaratıcıları olarak da tanıdığımız bu isimler modern çağ izleyicisini kayıp bir medeniyetin izini sürerken eğlenmeye çağırıyor.

Temelde hikayesi Yunan mitolojisine dayanan dizi Atlantis efsanesinin konu ediyor. Ana karakterimiz Jason, o çocukken kaybolan babasını bulmaya karar veriyor ve bunun için tek kişilik bir denizaltı ile yola çıkıyordu. Denizin altında istediği noktaya ulaştığında aracı bozuluyor ve beyaz bir ışığa doğru çekilen Jason kendini Atlantis Krallığı'nda buluyordu. Burada efsane olarak bildiğimiz canlılara karşı mücadele etmesi gerekiyor.

Dizinin ikinci sezonunda Kral Minos öldükten ve Pasiphae sürgüne gönderildikten sonra Ariadne artık kraliçedir. Pasiphae, ordusuyla Thera’ya saldırır. Ariadne, Lord Sarpedon’u Thera’dan kurtarması için Jason, Hercules ve Pythagoras’ı yardıma gönderir. Bu arada Pasiphae’nin görevlendirdiği Medea, Atlantis’i koruyan Palladium adlı heykeli çalar. Bunun üzerine Ariadne, Atlantis Pasiphae’nin ordusuna yenik düşmeden Palladium’u geri getirmeleri için yeniden Jason, Hercules ve Pythagoras’ı görevlendirir.

Jack Donnelly, Mark Addy, Robert Emms, Aiysha Hart, Juliet Stevenson, Jemima Rooper ve Sarah Parish gibi isimler rol alıyor.

Mitolojik kahramanları konu eden bu dizinin ikinci sezonu 18 Aralık'tan itibaren cuma günleri saat 21.00'de e2 ekranında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER