Hoş geldin Ramazan: İftar'dan Sahur'a Ramazan Özel Ekranı

Hoş geldin Ramazan: İftar'dan Sahur'a Ramazan Özel Ekranı

Hoş geldin Ramazan! Yaz aylarına (neyse ki serin gidiyor havalar) denk gelen Ramazan ile birlikte televizyonda 'Ramazan Eğlencesi' teması Çarkıfelek ile Mehmet Ali Erbil'e emanet edildi. Bu yıl da televizyonda ağırlıklı olarak iftar ve sahur sohbetlerinin egemenliği sürüyor. Üstelik TRT1'de yayına alınan Zeyrek ile Çeyrek ve Yunus Emre Aşkın Yolculuğu adındaki diziler de Ramazan'a özel planlanmış tek drama projeleri olarak ibretlik seyirdeler. Ramazan Mutfağı'na evrilen Tv8'in Arda'sı, ShowTv'nin Nursel'i ve Turkmax Gurme'deki 'İçimizden Gelen' de programcılar her akşam yayına çıkıp "bu akşam ne pişirsem" sorusuna derman oluyorlar. Diğer stüdyo programları da Ramazan'da ne yesek, nasıl detoks yapsak, plates seanslarına yeni hareketler tadında yayına ay boyunca devam edecekler.

Beş büyük ulusal kanalda (yani Kanal D, Atv, Show Tv, Star Tv ve TRT1) ve diğer tüm kanallarda yayınlanan iftar ve sahur programları, uzun zamandır genellikle garantili seyircisi olan yani 'reytingli' mümin ve konusunda yetkin ekran figürlerine teslim ediliyor. Bunlar arasında en ünlü olan Atv'de yayına çıkan ve bu yıl da Sultanahmet Meydanı'ndan canlı yayın yapan Nihat Hatipoğlu. Nihat Hatipoğlu ile İftar ve Sahur programları artık rakipsiz bir ekran klasiği haline geldi. 

TRT1’de yayınlanan ve Eyüp Sultan’dan bizlere seslenen Ramazan Sevinci, Show Tv'de yayınlanan ve İstanbul, Yeni Cami’den canlı yayın yapan Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Sahur ve İftar Vakti, Kanal D'de yayınlanan Bayraktar Hoca ile Kuran-ı Kerim'i Anlamak ve StarTv'de yayınlanan Fatih Çıtlak ile Sahur Bereketi günlük reyting listesinde yer alan yapımlar haline geldiler, ön sıralarda olmasalar da...

Her yıl aynı sorular sorulduğuna göre "acaba kimse cevapları dinlemiyor mu?" demek içimden gelse de seyircinin evrimini ve gelişimini, değişimini göz önüne alarak susuyorum elbette. Şimdi isterseniz, elden geldiğince ve kimsecikleri unutmamak için dua ederek Ramazan Özel Ekranı'na tek tek bakalım.

Buyrunuz!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER