Emre Bey ve Merih Öztürk, Balkan Ninnisi ile ilgili soruları cevapladı!

Emre Bey ve Merih Öztürk, Balkan Ninnisi ile ilgili soruları cevapladı!
TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getireceği, uzun yıllar sonra yurt dışında çekilen en iddialı yapımlardan biri olan “Balkan Ninnisi”nin yayını için geriye sayım başladı. 

Üsküp’te geçen imkansız bir aşk hikayesini anlatan “Balkan Ninnisi”nin  yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın üstleniyor.
 
Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”nde, ailelerinin baskısı nedeniyle aşklarını yaşayamayan Ertan ve Jovanka’nın birbirlerine kavuşmak için verdikleri mücadeleyi ve farklı milletlerden iki ailenin aynı konakta yaşadıkları komik hikayelerini izleyeceğiz.
 
Dizide Emre Bey; Ertan, Merih Öztürk ise Jovanka karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Ailelerine çok düşkün olan ve birbirlerini deliler gibi seven iki gencin imkansız aşk hikayesi büyük ilgi çekecek, Ertan ve Jovanka, ekranların yeni  “Romeo ve Juliet”i olarak çok sevilecek.
 
Emre Bey ve Merih Öztürk, çekimlerine yeni başladıkları “Balkan Ninnisi” projesiyle ilgili soruları cevapladılar.Emre Bey: “proje gerçekten çok samimi ve güzel…”
 
• Balkan Ninnisi’nde hayalperest, duygusal, ailesine bağlı Ertan karakterini canlandırıyorsunuz. Dizi teklifi geldiğinde neler hissettiniz? Yurt dışında Üsküp’te dizinin çekilmesi sizi düşündürdü mü? Daha önce yurt dışında bir dizide yer almış mıydınız?
Daha önce yurt dışında bir projede yer almamıştım. Bu ilk deneyimim. Senaryoyu okuduğumda sıcacık bir aile dizisi olduğunu hissettim. Karakterlerin birbirine olan bağlılığı, her karakterin kendi hikayesinin olması beni mutlu etti. Dizinin yurt dışında olması tabii ki beni düşündürdü. İstanbul’da bütün düzeninizi yaşantınızı bırakıp buraya gelmek aniden alınacak bir karar değil. Üzerine çok düşündüm bunun. Ancak proje gerçekten çok samimi ve güzel. Seyircinin de seveceğine inanıyorum. İyi ki de gelmişim diyorum. Şu an olduğum yerden ve çalıştığım insanlardan mutluyum… 
 
• Ertan karakteriyle benzeşen yanlarınız var mı? 
Kendi bildiğini yapmak isteyen ama bunu yaparken de sevdiklerini kırmamaya çalışan biri olması benzer yönlerimizden biri diyebilirim şimdilik...
 
• Ertan ve Jovanka imkansız büyük bir aşkın kahramanı olacaklar. Her ikisinin de ailesi bu aşka karşı çıkacak. Ailelerine çok düşkün bu iki genç için bir araya gelme umudu var mı?
Elbette var. Her aşık gibi Ertan ve Jovanka için kavuşmak bir ihtimal ama kavuşamamak da bir ihtimal. Bunu ben de merak ediyorum…
 
• Balkan Ninnisi, hem duygusal hem de oldukça eğlenceli ve komik bir dizi. Dizide siz karakterinizi canlandırırken şiveli konuşacak mısınız?
Şivelı konuşaciz. :) Dediğiniz gibi hayatın içinde de olduğu gibi bizim işimizde de zaman zaman dramatik, zaman zaman duygusal ve eğlenceli anlar olacak…
 
• Siz nerelisiniz? Üsküp’e daha önce gelmiş miydiniz? Nasıl buldunuz? Çekim mekanlarını, Konak’ı, köfteci dükkanını nasıl buldunuz?
Ben de göçmen bir ailenin çocuğuyum. Daha önce Üsküp’e gelmemiştim ama burada akrabalarımız var. Çok yabancı hissetmiyorum burada kendimi. Kan çekiyor herhalde. İzleyince göreceksiniz zaten. Hikaye gibi mekanlarımız da gayet samimi ve sıcak yerler. Seyircimiz izlerken bu resimleri de sevecekler diye düşünüyorum…
 
• Balkan Ninnisi, uzun yıllar sonra TRT 1’in yurt dışında çekilen ilk iddialı yapımı, sizce dizi seyircinin kalbini kazanabilecek mi?
Biz seyircinin kalbini kazanabilmek için ekipçe elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Umarım seyircilerimiz de beğenir…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER