ALEF: Mâl-i Hülya'nın başrol oyuncularıyla diziyi konuştuk!

ALEF: Mâl-i Hülya'nın başrol oyuncularıyla diziyi konuştuk!
BluTV, başarılı yapımı ALEF'in yeni sezonunda “ALEF: Mâl-i Hülya” ile bu kez temelleri İbn-i Sina’dan 13. Yüzyıl Osmanlı bimarhanelerine kadar uzanan, kadim tıbbi öğretilerin gizemli dünyasında bir yolculuğa davet ediyor.

Polisiye türünü içinde bulunduğu toprakların kültürel elementleriyle harmanlayan, geçmişle bağ kuran hikaye tasarımı bakımından özgün bir dile sahip mistik bir polisiye dizi olan ALEF, yeni sezonu “ALEF: Mâl-i Hülya” ile yeniden izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. “ALEF: Mâl-i Hülya”, Kapodokya’nın büyülü atmosferinde peş peşe işlenen cinayetler, esrarengiz semboller, şifreler ve el yazmalarında saklı sırlarla geçmişin izlerini takip ederken; karakterlerin yüzleşmesi gereken iyi/kötü, suçlu/masum kavramları, aile bağları ve yıllarca saklanan sırlarla izleyiciye derinlikli bir hikaye sunuyor.

Başrollerini Taner Ölmez ve Aybüke Pusat’ın paylaştığı MAY Productions imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Gökhan Tiryaki otururken; müziklerini ilk sezonda olduğu gibi Mercan Dede'nin bestelediği “ALEF: Mâl-i Hülya”nın senaryosu Itır Arda ve Avni Tuna Dilligil tarafından yazıldı ve Mustafa Altıoklar dramaturg olarak görev aldı.

Dizinin kadrosunda Hande Soral, Serdar Orçin, Mehmetcan Mincinözlü, Emel Çölgeçen, Çiğdem Selışık Onat, Cankat Aydos ve Ahsen Türkyılmaz da yer alıyor.

“ALEF: Mâl-i Hülya” dizisi yeni bölümleriyle sadece BluTV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER