ALEF: Mâl-i Hülya'nın başrol oyuncularıyla diziyi konuştuk!

Hande Soral

• Alef Mâl-i Hülya geçmişe, kadim sırlara ve aileye olan sıkı bağları işliyor. Seni hikayeye bağlayan en güçlü duygu neydi?
Alefin ilk sezonunu da seyredip çok beğenmiştim, Alef Mal-i Hülya nın senaryosunu okuduğumda ise bu işin içinde olmalıyım dedim, okurken merak ettiğim heyecanlandığım bir işin parçası olmak fikri çok güzel.
 
• Su özgürlüğüne düşkün, asi bir karakter. Abisi (Çınar) ile olan çatışması hikayeyi nasıl şekillendiriyor? 
Aslında Su ve Çınar’ın hikayesi , dizinin aile temelinin bir örneği, sağlam bir abi kardeş ilişkisi ama geçmişteki sırlara dayanan eksik, kırık, su yüzüne çıkmamış taraflarının da baskın olduğu ve hikayeyle aynı paralellikte ilerleyen bir kardeş meselesi… 
 
• Su, sınırlarını aşmaya çalışsa da kabuğunu kırmasını zorlaştıran travmaları ve abisine olan bağlılığı var. Su’nun mücadelesinde sana ilham veren şey ne oldu? 
Su güçlü bir kadın, sadece yaralı ve saldırgan… Sınırlarını aşmasındaki tek engelse abisine olan bağlılığı, çözemedikleri konuşmadıkları tramvaları… Duyduğumuz gördüğümüz bir çok kadın gibi Su, iyileşmeye ihtiyacı var.
 
• Alef Mâl-i Hülya gizemlerle dolu bir labirentte gerçeğin arayışını konu alan aksiyonlu ve heyecanlı bir serüven. Sence bu işin seyirciyi en çok heyecanlandıracak tarafı ne? 
Dediğim gibi ben senaryoyu okurken bir sonraki sayfayı merakla çevirdim, emin seyrederken izleyici de aynı hazzı alacaktır… Ayrıca kendi topraklarımızdan bir hikayede bilmediğimiz duymadığımız bir çok yeni hikayeyle de tanışacaklardır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER