Ben kötü bir çocuğum!
Sizleri bilmiyorum, ama benim Aşk Yeniden'i bu kadar sevme sebeplerimin başında "farklı olması" geliyor. Nasıl yani, ne gibi farklı? Şöyle ki; Aşk Yeniden izleyicilere genelde dayatılan ve sürekli izlediğimiz klişelere yaslanmayan bir hikaye akışı izletti bize bugüne kadar, bu akışı karakterlerin davranışlarıyla da destekledi.. Basit bir örnek vermek gerekirse, tüm hikaye nereden yola çıkıyor? Evlilik dışı bir evlat sahibi olan ve o çocuğu babasız büyütmeye çalışan bir kadının ayakta durma savaşından. Peki, normalde ne olur bizim alışkın olduğumuz dizilerde? Zeynep'i muhakkak ayıplayanlar, yerin dibine sokmaya çalışanlar ve ona kötü gözle bakmaya çalışanlar olur. Bunlar yetmezmiş gibi, Zeynep durumundaki karakter ise ayrıca yaptığının "ezikliğini" yaşar utanır, sıkılır. Gel gör ki Aşk Yeniden, ilk günden bugüne kadar bir kere bile böyle bir imada dahi bulunmadı. Klişeleri kırmaya başka bir örnek vermek gerekirse; hikayenin tutunduğu ikinci dal neydi? Fatih ve Zeynep arasındaki sır. Hangi sır? Aslında evli olmadıkları ve numara yaptıkları gerçeği, yani dizinin tüm komedi ve drama ögesinin de üstünde yükseldiği bir damar. Hatırlamak gerekirse, henüz daha birkaç hafta önce hem de sezon açılışında ne oldu? Fatih ve Zeynep kendi ağızlarıyla bu sırrı cümle aleme açıkladı. Bu verilen karar öyle şok edici bir şeydi ki bunu da açıkça belirtmiştim zaten, herhangi bir senarist o damarı en azından iki sezon daha canlı tutarak kaşıyabilirdi ve inanın kimse de ses etmez bayıla bayıla izlemeye devam ederdi.. Ama dedim ya Aşk Yeniden her an sürprizlere gebe bir hikayedir..

Sanırım niye uzun uzun böyle bir giriş yaptığımızı merak ediyorsunuzdur, daha fazla canınızı sıkmadan sadede geleyim.. Geçen hafta Fatih ve Zeynep arasındaki kavganın sebebi ne olabilir diye birkaç ihtimal saydıktan sonra ne demiştim hatırlarsınız; "Ha yok derseniz ki tüm bunlar Mukaddes'i kandırmak için yapılıyor, ben o ihtimali kafadan eledim bile. Çünkü sırf Mukaddes'i kandırmak için bu kadar ağır bir kırılmaya gitmenin, en ufak bir akla yatkın yeri yok.." Kısacası Aşk Yeniden bence neden mi farklıydı? Çünkü hikayenin akışını "göstere göstere" ilerletmeyen ve olayların akışını da asla ve kat'a herkesin ilk aklına gelen şekilde yansıtmayan bir yapımdı. Haliyle de dün gece Fatih ve Zeynep'in aslında "numara" yaptığının ortaya çıktığını anladığımız an neler hissettiğimi, sanırım tahmin edebiliyorsunuzdur..

Aslında bu toplara hiç girmeyerek sadece bölümü yorumlayabilirdim, ama az çok beni tanıyorsunuz artık. Benim işim "olmayanı" dile getirip, şöyle olsun böyle olsun diyerek kimseye akıl vermek değil, öyle bir haddi de kendimde görmüyorum zaten. Ancak "olanda" gördüklerimi de dile getirmezsem, bence asıl o zaman "herkese" saygısızlık yapmış olurum. Yani Fatih'in de dediği gibi, galiba bu seferlik kötü çocuk olma sırası da bende..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER