Klişe forever: Esas oğlan vuruldu mu, vurulmadı mı?
Asiye benim olacak!
Evet, nerede kalmıştık? Geçen hafta kalbim o kadar klişeyi kaldırmamış yarısını bu haftaya ötelemiştim. Bölüm adına tek iyi şey tahmin ettiğim gibi Çetin'in daha fazla dayanamayıp Asiye'ye herşeyi anlatması ve tekrardan evlenmeleri olacaktı ki onu da "silah patladı mı, patlamadı mı", "Vuruldu mu, vurulmadı mı" klişesiyle baltaladınız; bravo. Ama artık sinirlenmeden oldukça sakin ele alacağım olayları. Erken yaşta kalpten gitmeye hiç niyetim yok.

Asiye kızımız 30 bölüm boyunca sırlara, entrikalara bilumum bütün felaketlere tek başına göğüs gerdiği için durumu anlayamadı tabii önce. Çünkü reddedilmekten çok, olayların Çetin odaklı ilerlemesine sinirlendi. 'Burada biri gizli iş çevirecekse o da benim, sen hayırdır?' demesini bekledim ama kızımız hiç asaletini bozmadı. Nasıl yaptığını anlamadığım hatta kendisinin de anlamadığına emin olduğum saçlarıyla terketti yalıyı.

Çetin de ayrı bir konu. Kız evlenme teklifini reddetmiş hala kapısını çalıyor. Bir ara, 'Ya ben bu sır saklama işlerinden anlamam accık tüyo ver.' demesini bekledim ama demedi tabii. O da asaletini bozmadı. Bozmayın bozmayın biz burda ağzımızı bozarız sıfır sıkıntı! Bu arada Çeto, 'Bir günümüz de olaysız geçsin.' klişesinden vazgeç ya hiç birşey yapmıyorsun bunu yap bari. Sen evden işe işten eve giden bir memur olsan Asiye evde patik örse biz sizi niye izleyelim değil mi ama?! Asiyecim canım eskiden yalıyı terkedip sokaklara düşerdin şimdi 5 yıldızlı otelden aşağısı kurtarmıyor. Biz senin değişimine de sınıf atlamana ikna olduk canım kapatabilirsiniz kepenkleri. 


Daha mı fazla isteseydim acaba?!

Ah Taylan ah! "Polise haber vermeyin yoksa çocuk ölür!" cümlesini duyunca neden bu kadar tribe girdin canısı? Oysa ki o dizilerdeki klişelerin demirbaşı. Hiç mi dizi izlemiyorsun? Yoksa sen de only belgesel takılanlardan mısın? Bak biz senin atacağın bir sonraki adımı dahi biliyoruz. Neyse ki durumu analiz etmek için ultra lüks oteline gittin de rahatladık topyekün. Adam Asiye'yı duyunca bütün meseleyi unuttu. Ama haklısın badboy tabii ki Asiye'nin yalıdan gitmesi > others! Ya gerçekten Taylan dile dökmemiş olsa Asiye'yi sevdiğine inanmayacağım. Gayet tatliş tatliş "eve dön" dedi kıza. Bir çeşit poker feys olamaz değil mi Taylan? Olamaz olamaz!

Ama söylemeden geçemeyeceğim Asiye varoşu için kendini feda ettin Hale'ye vallahi bravo! Bu arada saçların çok şeqıL cınıms! Kaç bölümdür söyleyeceğim bir türlü söyleyemiyorum. Ne kullanıyorsan söyle not alacağım. Ha bir de Berkant'a rest çekme hikayesi var. Yahu bu adam harbi Çetin'den daha fazla şey yaptı Asiye için. Bu nasıl anti kahraman?! Ama 50 bin teklifi hemen kabul edilince Berkant'ın yüzündeki 'Ulan ucuza gittik ya!' ifadesi galp ben. Unutmadan, Belenoğlu Holding ne iş yapıyor anlayan var mı? Taylan Aslan Ömer sözde patronlar ama biribirlerinin kuyusunu kazmaktan başka birşey yaptıkları yok. Ayrıldıklarında da ayrı ayrı başkalarının kuyusunu kazıyorlar. Sektöre dair tek muhabbet hak getire! 

Gelelim diğerlerine...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER