Karanlık suçlar ellerinde ışıldar!
Çocuklarla aram hep iyiydi. Belediye otobüsünde ortalığı birbirine katan çocuğu tek dokunuşla sakinleştirmek bizim işimiz. Komşunun asla banyoya sokamadığı çocuğunu yıkamayı başarmak da kahramanlığımın tescili. Ve kucağımda uyuturken elini yüzümden ayırmayan bebek... İşte en güzeli de o. Elinin yüzümle teması kesildiği an zeytin gözleri fal taşı gibi açılırdı. Dedim ya, çocuklarla aram hep iyiydi. Tam da bu sebepten bir çocuk sahibi olmam gerektiği söylendi hep. Ama cesaret edemememin sebebi de çocuk sevgimden başka bir şey değil. Çünkü sakızı ağzından düşene kadar ağlayan bir çocuğun dudaklarındaki kıvrım benimdir. Balonu ellerinden firar eden bir çocuğun gözlerindeki çaresizlik benimdir. Ben bile böyleysem anneler ne hissediyor? Bir anne en zor durumda bile acıyı bal, kömürü elmas eyler.


Eee eee uyu bakayım sosyete gülü eee...

Ebru Türk televizyonlarının son yıllarda gördüğü en yıkılmaz annelerden biri olabilir. Ada'ya karşı hissettiklerini gözlerinden okuduk. Karagül bittiğinde bile Ece Uslu'nun giydiği anne karakteri uzun zaman hatırlanacak. Aslında Karagül'ün kadınlarının tümü bir şekilde annelikle sınanıyor. Hepsinin hikayesi bir noktada gerçekliğe değiyor. Fakat kararımı verdim. Konak kadınları içinde en gururlu olanı Emine'den başkası değil. O ne samimi bir acıdır, o ne katıksız bir çaresizliktir. Alkış kere alkış!

Sırrı ittire kaktıra neredeyse 100. bölüme yaklaştık. Ebru'nun hastane molası hikayenin gidişatı için gerekliydi. Bir sonraki tıkanmamız ise tam tahmin ettiğim gibi sırların çakışmasıyla sağlandı. ''Al mektuplarını ver mektuplarımı'' nostaljisi boyut değiştirdi. ''Sakla sırlarımı, paşalar gibi gömeyim sırlarını'' oldu.


Şiddete meyyalim vallahi çaresizlikten...

Olay anındaki şok, korku ve panik diyerek Kendal'a duyulan güveni açıklayabilir miyiz? Kızlar gerçekten de geldikleri günden beri kan kusturan adama şak diye güvendiler. Her şeyi geçtim gözleriyle gördükleri silahı bile hayal sandılar. Kendal daha yakın zamanda Maya'yı içeri tıktırmadı mı? Her şeyi geçtim bu bile referans olmalıydı Kendal'ın gözbebeğindeki sinsiliğe uyanmak için. En hafif tabiriyle karakterlerin enayiliğine denk geldik. Fakat Ayça Ayşin Turan ve İlayda Çevik şahane bir performans sergilediler. Zorlu ve dramatik dozu yüksek sahneleri başarıyla omuzladılar.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER