Düğün, dernek, gerdek!
Eğer İlişki Durumu: Karışık eli, kolu olan bir canlı olsaydı koşa koşa boynuna atlardım. Hüznünüz de güzel be!  E düğün, dernek diyorduk, ne oldu da hüzne geldik, hani gerdek diye sorabilirsiniz. Bakalım. İlk önce, tabi ki, bir cumartesi akşamı daha güzel vakit geçirmemizi tüm ekibe teşekkürler.

Adettendir, kısaca geçen hafta nerede kaldığımdan başlayacağım. Evet, Can Ayşegül için kendini kurşunların önüne atmıştı. Bu kahramanlığın Ayşegül ve Can çifti için de bir dönüm noktası olacağını tahmin edebiliyorduk. Tahminlerimiz de yanılmadık. Yeri gelmişken söyleyeyim. Can’ın hastane sürecini ağır, gözü yaşlı drama bağlamadığı için tüm ekibe ayrıca kocaman sevgiler. Çünkü diziler çok uzun. İsteselerdi Can’ı beş bölüm hastanede süründürebilirlerdi. (Kendime uçan tekme.)

Boğmadan, yavaş yavaş seviyoruz.

Evet, Can krizi fırsata çevirdi. Hastanede evlilik teklifleri edildi, aile yüzükleri çıktı, kameralı vs. derken bizim AyCan tayfası aşk böcüklerine bağladılar. Gönül ister ki herkes birbirine Can’ın Ayşegül’e; Ayşegül’ün de Can’a baktığı gibi baksın. Sevgiyle. Aşkla. Ama yok, olmaz. Birileri ille de çomak sokacak mutluluklara. Evlenme teklifinden nikâh masasına kadar her şey ne kadar da güzeldi hâlbuki. 

Aile saadeti...

Kız istemeler, kınalar, bekarlığa vedalar (?), karaokeler… Ayrıca karaoke partilerinin de artık geleneklerimize girmiş olmasına kendi adıma çok sevindim. Bayılırım. Ama insan beni de çağırır. ^.^ Bir de hamam geleneğimiz var ki onun hayali bile yetti. Ayşegül’ün de dediği gibi Ayşegül’ün hamamı olsa olsa Tosun Paşa hamamı olurdu ki biz hayaline bile bayıldık. (Tosun Paşa deyince… İsmi lazım değil bir kanal hamam sahnesini sansürlemişti. Birden o da aklıma geldi. Bak görüyor musun?)

Bir de "Sensiz saadet neymiş?" var.
 
Bu haftanın keyifle izlediğimiz bir diğer konu ise Ece ve Efe çiftiydi. İlk birkaç bölümde Allah yarattı demeyip, sağlam yüklenmiştik. Ama zamanla alıştık birbirimize. Kavgalarına da alıştık. Geçen hafta Can’ın “kahraman olma çabalarında” gördüğümüz gibi kahramanlık öyle prodüksiyonla olan bir şey değil. Fırsat, insanın ayağına gelecek. Efe de Ece’nin kahramanı oldu. Oldu olmasına da Can ce Ayşegül nezaretten kurtulsun diye bir ton dil döktüğü, dizi de oynatırım dediği insancıklar yarın bir gün çıkıp gelmesinler “Bize söz vermiştiiiiin!!” diye. Bir şey daha: Efe ve Ece'nin dilinden “Bana bir şey olursa” muhabbeti döndü ki, bu muhabbet bize yol-su-elektrik olarak dönmesin. Murat’ın gidişinin ardından bir gidiş daha kaldırmaz bu minicik yüreğim.

Murat dedim, yorumuma Murat ile devam edeceğim ama tertemiz bir sayfada ->> 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER