Kadınların Aşkı

Bakın, o kararın Hawley’den çıkmadığına eminim. Kimden çıktıysa ona söyleyin bir daha Fargo'ya burnunu sokmasın! Açılış sahnesinde arabayla ilerliyoruz ve haberlerden Başkan Truman hakkında bir şeyler dinliyoruz. Truman mı? Demek ki İkinci Dünya Savaşı ya bitti ya bitecek. Ardından sinemaya giriyoruz ki eski bilim kurgu filmlerden biri oynuyor. Böylelikle dönem bir kez daha vurgulanıyor. Bunlar yetmiyor, Adam küçük çocuğa “Dodd” diye sesleniyor. 

Şimdi, tüm bunlar varken tutup “yıl 1951” demenin manası nedir? Bu resmen seyirciye güvenmemektir ve kendi işine hakarettir. Sonuçta Truman benim başkanım değil. Herhalde bir Amerikalı olsam İkinci Dünya Savaşı da hakkında hiçbir şey bilmeyeceğim bir savaş olmazdı. Özenle hazırlanmış bir dizi ipucu tek bir anda mahvediliyor. Yazıktır...

Dodd’u şimdiye kadar kaba, sevimsiz, maço ve acımasız bir karakter olarak görmüştük. Bu bölümde tüm bunların sebebini anladık. En fazla 10 yaşındaki çocuğun eline bıçak verip, gizli bir operasyonla dönemin mafya liderini öldürtmüşler. Yok artık! Hani en fazla babasına silah falan uzatır sanıyordum ama yavrucak adama omurilik soğanından girdi. İlk cinayetini 10 yaşında işlemiş biri için Dodd yine pek mülayim birisi.

Gelmiyorlar işte ben ne yapayım!?

Sayko çiftimizi bebek yaparken yakaladık ki ilk defa bir yönetmene sevişme sahnesini göstermediği için teşekkür ediyorum. Hani ben olsam ben de bu şekilde dünyaya gelmek istemem. Milyonlarca yavrucak sonuna kadar haklı. Sevişme sonrası erkek çok konuşmamalı bence. Nitekim o rahatlıkla normalde düşünerek söyleyeceği şeyler ağzından bir anda çıkıyor. Bu da burdan hemcinslerime tavsiye olsun.

Ed kibar olmaya çalışarak ama gayet pervasızca Peggy’e “o kursa gidemezsin” dediği anda başımı yere eğdim sayın okur. Böylesine öküz bir karakteri bizim yerli senaristler bile kaleme alamaz. Hiç mi bir şey öğrenmedin sen? Kadınlar fedakardır. Hem de erkeklerden kat be kat fedakardır. Fakat bunu başkası istediği için değil kendi istediği için yapar. Öyleyse bir kadından herhangi bir konuda fedakarlık yapmasını istiyorsan ya kibarca soracaksın ya da yeterince zekiysen işi evirip çevirip fedakarlık yapmak onun fikriymiş gibi göstereceksin. Eğer yeterince zeki değilsen ve soruna “hayır” cevabı aldıysan tıpış tıpış destekleyeceksin. Zira ok yaydan çıkmıştır.

Ok yaydan çıkmamış gibi bir de üstüne üstlük güya şaka yaparak Ed, “benden daha iyi olursan sana yetişemem” diyor. Bir kadının.........

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER