Kimse göründüğü gibi değildir..
Terör... Bugün dünyanın dört bir yanında hayatımızı etkileyen bir sorun bu. Elbette günümüz dünyasıyla iç içe olan Doctor Who evreninde de bunun izlerini görmemek imkansız. Buradaki fark, terörü genelde uzaylıların yaratması. Daleklerin de aslında birer Nazi betimlemesi olarak ilk kez klasik sezonlarda ortaya çıkmasını hatırlayacak olursak, Doctor Who her zaman politikanın içinde oldu. “Zygonların İstilası”nda da bunu gördük: “Radikal” bir Zygon grubu ortalığı resmen birbirine kattı. Osgood karakterinin tekrar diziye döndüğü bölümü Peter Harness yazdı, Daniel Nettheim yönetti.

“The Day of the Doctor”a geri döndük önce: Zygonlar orada da boy göstermişti, ama en sonunda 10 ve 11. Doktor’lar sayesinde insanlar ile Zygonlar anlaşma masasına oturmak zorunda kalmıştı. Zygonlardan biri Osgood’un şekline bürünmüştü. İki Osgood bir video bandında bize vaziyeti açıkladı: 20 milyon Zygon UNIT sayesinde gizlice insan formuna bürünerek Dünya’ya salınmıştı, amaç Zygonların insanlığa entegrasyonuydu. Video acil bir duruma karşın çekilmişti, mesela UNIT’in ele geçirilmesi, Zygonların gerçek yüzünün ortaya çıkması veya Osgood’lardan birinin ölmesi gibi. Geçen sezon “Death in Heaven”da Missy’nin yok ettiği Osgood da iki Osgood’dan biriydi, bunu da doğrulamış olduk böylece hepimizin tahmin ettiği üzere.


Sol Osgood sanki Sağ Osgood’un rejenerasyon geçirmiş hali... Kıyafetler öyle söylüyor.

Zygon-İnsan ateşkesi oldukça kırılgandı ve Doktor Osgood’lara Osgood Kutusu diye içinde henüz ne olduğunu bilmediğimiz, ancak son çare olarak kullanılabilecek bir kutu bırakmıştı olası bir savaşa karşın. Bu durum “Kabus Senaryosu”ydu. Sonra Osgood’u kaçarken gördük. Doktor’un geçmiş kıyafetlerine benzer kıyafetleri güzel taşıyor üzerinde Osgood. Bu sefer de Beşinci Doktor’un soru işaretli yakaları vardı üzerinde. Zygonlardan kaçıyordu, bir Zygon tam kendisini bulmak üzereydi ki Doktor’a mesaj atabildi ve sonra da ele geçirildi. Gitarını yine ağlatmakta olan Doktor’a ulaşan mesajda “Kabus Senaryosu” yazılıydı.


Bu masum kızlar aslında Zygon Komuta Kademesi.

Doktor günümüz Londra’sında bir parkta Clara’ya ulaşmaya çalıştı ama sinir bozucu bir telesekreter mesajı karşıladı onu hep. İki adet ufak kızın peşindeydi, aslında bu kızlar Zygon kumandanlarıydı. Kontrol edemedikleri bazı radikal gruplara ve onların planlarına karşı uyardı Doktor kumandanları, ama iki Zygon bir sis bombası atarak onları kaçırdı. Doktor’u arayıp ona ateşkesin bittiğini söyleyen Kate Stewart ve UNIT ise durumu güney Londra’daki köhne bir binayı kullandıkları merkezden takip ediyordu. 20 milyon Zygon’un yerini öğrenmeye çalışıyorlardı, ama verinin çoğu Osgood’daydı. Osgood ise kaçırıldıktan sonra Turmezistan olarak bilinen Zygonların kamplarından birine götürülmüştü oradaki Albay Walsh’ın bildirdiğine göre. Turmezistan’ın bir Orta Doğu ülkesi veya daha spesifik olarak bir Afganistan parodisi olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER