Gerçek seni özgürleştirir ama önce ölmen gerekir!
Çok güçlü kadınlar tanıdım. Ama onların en güçlüsü babaannemdi. Hâlâ öyle aslında. Onu çok sevdiğim için değil, yıkıntıların arasından ayağa kalkmayı her zaman bildiği için. Onun için gün, 24 saat değildir. Sözlüğünde çaresizlik diye bir kavram yazmaz. Her şeye yetmeye, herkesi anlamaya ve bir yandan da lavaboyu hep cam gibi temiz tutmaya çalışır. Karagül kadınları ve özellikle Ebru da binlerce çılgın anne ve büyükannenin ortak sureti gibi çizilmiş. E ne diyelim, var olsun güçlü kadınlar!

İşin aslı Karagül hikayesinin yorgunluğunu her bölümde biraz daha hissediliyor. İlk 40 dakika göz kapaklarımın düştüğünü hissettim. Belli ki fragmanda sunulan gerilimi yüksek sahneleri beklemeliydik. Bu noktada kimseye kızmak mümkün değil. Her hafta bir film süresi uzunluğunda üretilen dizi senaryoları, deli gibi çalışan set ekipleri ve oyuncular... Eleştirmeye yüz bulamıyorum. Karagül dile kolay dört sezondur yükünü artırarak ilerliyor. Keşke daha makul şartlara sahip bir düzen olsa da, öyküyü daha temiz ve yalın haliyle izleme fırsatı bulabilsek. Bu, izlediğim her iş için dilediğim bir şey. Hayat bayram olsa dileğine denk tabii, farkındayım.


Hayır ağam saçlarım hiçbir zarar görmedi neyse ki.

Kendal dört sezondur aç, farkında mısınız? Her defasında ''Yav bir ağız dadıylan yedirmediniz be!'' diyerek topukladı sofradan. Üstelik kullandığı maşalar, cast ajansından seçilmiş gibi fakat neylersin ki işlevsizler. Ayşe için yolladığı kişi Kasım'la 'tuhaf' bir itiş kakış yaşadı. Sonra hiçbir şey olmamışçasına jöleli saçlarıyla devam etti yoluna. Yeni bir Memoli mi doğuyor?

Bakın mesele sinir bozmaksa, Elif ve Deniz bunu bir telkâri ustasının gümüşü işlemesi gibi özenle icra ediyor. Narin ve Oğuz'un arasında bir duvar değil Çin Seddi var artık. Fakat işlerin en kritik noktaya ulaştığı anda bir çıkış yapacaklarını düşünüyorum. Sabri ise iyi yere dükkan açtı, tam anlamıyla iyi yere. Akan bilgelik şelalesinin altında serin serin yıkanacaktır. Yani şimdilik küçük cephelerde durum gayet kararında görünüyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER