Kumdan kale
"Camelot’ta yanlış giden neydi?" sorusunun cevabını aldık. Bu cevabı bu kadar erken almamız iyi oldu çünkü şimdi artık Emma’nın Dark One olma hikayesine ve günümüz Storybrooke’una daha çok zaman ayırabiliriz. 

Arthur-Guinevere-Lancelot üçgeninde neler olduğunu da öğrendik. Ey Avalon’un tılsımlı kumu sen nelere kadirsin... Arthur’un Guinevere ile yüzleştiği o an Arthur için yolun sonu olabilirdi. Hançer’e ulaşamamış, krallığını kuramamış, üstüne kraliçesini kaybetmiş bir adam olurdu. Önceliklerini belirledi ve Guinevere’e her şeyi unutturdu. Yine o kum sayesinde krallığını da devleştirdi. Bütün diyarların en büyük, en güçlü kralı olma hırsı baki. Bu bölüm iyice tanıdığımız gözü dönmüş kral, kahramanlarımızın düştüğü çukurun sebebiymiş. İlk bölüm sonunda Emma siyahlar içinde gelince altı haftada Camelot’ta ne oldu demiştik. Arthur’un entrikaları olmuş. Snow ve Charming’in üzerine atılan bir avuç tılsımlı kum bizi buralara getirmiş. 

Snow ve Charming’in destek yerine köstek olması konusunda iki sezon önce olduğumuz yere döndük. Bu biraz can sıkıcı artık gerçekten. ‘’They mean well’’ diye diye yüzyılların kahramanları OUAT elinde oyuncak oldu. Şimdi Camelot’ta Arthur’un neler çevirdiğini Regina ve Hook çözecek. Yani daha çok Regina çözecek, kimi kandırıyoruz. Zaten karakter değişimleriyle gönüllere taht kurdular çoktan, sakin olun. 


Böyle sevimli korsan mı olur allaşkına

Hook, Emma’nın kafasında Rumple’ın sesini duyduğunu öğrendikten sonra çok çabalamış gerçekten. Emma’nın Camelot’taki kırılma noktası neydi, iyice merak ettim. Bu hafta Storybrooke’da fazla zaman geçirmediğimiz için Hook’un ayrılık sonrası halini göremedik. Ancak Henry’nin ilk aşkını öğrendiğinden yüzünden silemediği sırıtışı ilerideki zorlu günleri için yolluk oldu.  

Emma’nın Gold’dan kahraman yaratma projesinin ilk adımı onu cesur yapmak. Bunun için de Merida’yı kullanmak manidar. Merida’nın flashback olarak izleyeceğimiz, kendi ülkesini kurtarma hikayesine ek bir de günümüzde Storybrooke’lularla kanka olma öyküsü lazımdı, böyle oldu. Fakat sonuçta annesini ayıya çeviren bir insan, ben olsam dikkatli olurdum sayın Emma. Şaka bir yana Gold-Merida sahnelerinde aksana doyacağız. Hiç şikayetim yok yani, istedikleri kadar çalışabilirler. Ama aranılan kahraman Gold mu, orası hâlâ muamma. 


Haftalık favori Regina replikleri mi seçsem demiştim. İlk haftadan seçemeyip ikisini de koyuyorum:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER