Ar Ailesi, huzurun ta kendisi ...
Yeni gününü hâlâ bilmeyen varsa çarşamba diye not alsın.
Kocamın Ailesi’nin, geçen sezon perşembe gününe damga vurup, Kurtlar Vadisi gibi diziye kafa tutarak 1.olmuşluğu vardı. Geçmiş zaman konuşuyorum; çünkü bugün şartlar farklı … Böylesine tutulmuş, izlenen bir yapımın gününün değişmesi sorun yaratabilirdi. Nitekim geçen haftaki sonuçlar bunu gösterdi. Tamam, ben çok severim izlerim, bir başkasının tek dizisidir. Diğer kişinin Çarşamba dizisi yoktur. Bunlara eyvallah; ancak “alışmış kitle” nin parçalanması sıkıntı yaratır. Bu kadar uzun dizi sürelerine rağmen bu akşam yine keyifle izlediğim, hatta biterken, biraz daha devam etseydi dediğim bölümdü. (yalnız olmayabilirim; fakat izlemeyi bırakan çok kişi olduğuna eminim)

En iyisi mi ben direk bölüme geçeyim…


Size gülmeler yaraşır

Yeni gün ile başlamışken, yeni Miray Ar ile devam etmek istiyorum. Geçen hafta sadece öyle bir görünmüştü. Ses tonuna alışamadım; şapkasını da artık çıkarması gerek. Fatih’e olan aşkını daha doya doya yaşayacağının (ki bu illa öpüşsünler, sevişsinler demek değil, içten sarılmaları bile yetti) sinyallerini aldım. Yeni Miray için ben birkaç hafta daha beklemek istiyorum. Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Bu yüzden yazının son sayfasındaki anketi haftaya çarşambaya kadar oylayabilirsiniz. Yorumlarınızı da yazın ki beraber bir ilk bakış yapmış olalım … (dedikodu yapcaz ayol ^.^ )


Esma Sultan, "Pah peh poh" işini telefona taşırsa ...

Miray’ın gelmesi ile Can olayı da netlik kazandı. Habersiz askere giden Can, ardında bıraktığı gözü yaşlı iki kadın. Esma Sultan ve Gülay henüz şoktalar. Can’ın askerlik olaylarını bilseler bile bir anda böyle gideceğine imkan vermemişlerdi. Esma Sultan, o kadar oğluşuna düşkün anne olmasına rağmen kısa sürede olayı kabullenmesi içimde kaldı. Öyle bir annenin devamlı telefon etmesi gerek. Sürekli herkes ile olayı konuşması lazım. Belki de yanına gidip, bahçesine çadır bile kurabilir. Buna tek cevap verebiliyorum. Güneş’in düğününe odaklanması. Güneş’i, kızı gibi görmesinden ötürü içini rahatlatmaya, stresini atmaya çalışıyor. Kimbilir, ben kendimi böyle avutuyorsam… İlerleyen zamanlarda bu kısmı da “iyice dirtikleyeceğiz”.

Gülay cephesinde her şey yolunda merkez. Can’a kızgın, üzgün ; ama yeni gelen Akın’a temkinli. Akın’ın söylediklerini kafasında yerine koyarak puzzle parçalarını birleştiriyor. Elbette, yeni gönlünün efendisinin yeşil aşığı, haylaz görünüp sorumluluk sahibi ve duyarlı Akın Saraçlı olduğunu biliyoruz … Bu geçişi de sıkı takip edeceğim. İşi alıp, Gülay’ı asistan yapıp, yumuşak kalpli görünüp Can’dan ayırmak yok. Bozuşuruz. Kabul, kadınlar en çok erkekleri askerdeyken terk ediyorlar; fakat Gülay’ın gözyaşları boşuna mıydı? Eski gaddar halinden eser yok şimdi. İçine kaçan Gazanfer amcası var o kadar. Evet, evet geçen hafta belirttiğimin arkasındayım. Bu sezon sakar Gülay out, esprili Gülay in… Yeni sezona keyifli başladı …

Başka keyifli başlayan var mıymış buyurun …
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER