Ne olur, iki kere iki, dört etmesin!
Çocukken evin tek çocuğu olmak zordur. Oynayacağın yığınla oyuncak dururken, birlikte oynayacak tek kişi bile yoktur. Ama biraz büyüyünce komikleşir bu durum. Çünkü düşünsenize, 76 yaşındayken bile kaç kardeş sorusuna ''Tek ÇOCUĞUM'' diyeceğiz biz. Yani diyecektik, beni o vagondan ayırın... Bir kardeşim olduğunu öğrendim ben bugün. Tatlı bir hamilelik haberiyle değil. Yıllar önce giden annemin küçük bir kızı olduğunu, saçma bir tesadüf vesilesiyle... Dramatik bir yazı olmayacak bu, baştan anlaşalım. Hayatın mizah anlayışını oldum olası sevmişimdir. Gel hayat, bütün eşek şakalarınla bağrıma basayım seni.

Karagül geçtiğimiz sezonu kapatırken birçok şeyin sinyalini vermişti aslında bize. Sır ortaya çıksa da, bu tek taraflı olacaktı. Yeni sezon tanıtımında bize verilen Narin'in ciddi biçimde hastalanacağıydı. Benim tahminim de bu yönde olmuştu sezon finalinde ancak gidişatta karar değişikliğine olmuş belli ki.

Dikkat ettiyseniz öldüm ama aslında ölmedim...

Melek'in öyküsü sezon finalinde kapanır diye düşünmüştüm. Aslına bakarsanız ummuştum da öyle olmasını. Zira karakterin hapsolduğu çemberin miadı doldu gibi geliyor bana. Evin ezilen kızının sürekli kaçışını dört sezondur izliyoruz. Ama evin kızının da ölmesiyle Kendal'ın 'tek çocuk' olma sendromunu izlesek daha farklı olabilirdi.

Zaten Melek kızçe de Rüstem Beyin Game of Thrones'taki Ramsay Bolton'dan hallice oğlundan kaçmak için intihar etti. Ama evliya suyu içmiş gibi boynu kırılmadan ya da hastaneye bile gerek kalmadan kurtuldu. Üstelik sezon finalinde intiharına destek niyetine yerleştirdiği kitaplar, aşağıda kıyamet koparken çoktan kayıp gitmişti ayaklarının altından... Hayırlısı.

Kıpraşanı fururum!

Sabri'nin jandarmadan kaçarken girdiği bahçedeki ablanın da içerde kocası varken ''İmdaat komşulaaar!'' diye yakarışına alkış lütfen! Ayrıca Hilal Altınbilek'in saçlarında gözle görülür bir koyulaşma var. Konak'taki kaosun ardından farklı saçlarla görünce ''Kız ne ara gittin sen kuaföre?'' demekten kendimi alamadım. Huysuz komşulara döndüm iyice değil mi?

Komşu demişken... Dizide her 3 saniyenin 5'inde çığlık atılıyor ve olayların %90'ı da Şamverdi Konağı'nda geçiyor ya hani, bu konağın hiç ''Amanın noldu gııı?'' diye gelen komşusu yok mu? Allah aşkına biri de kapıya koşsun bir yudum su yetiştirsin, ıssız ada gibi konağın çevresi vallahi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER