İri boynuzlarıyla bir gergedan yaklaşmakta!
Büyük beklentilerle başlayıp, ara ara tökezleyerek devam ettiğimiz Zoo sezon finaliyle şimdilik macera defterini kapatarak mola verdi. Geçtiğimiz iki bölümün heyecanından olsa gerek, ilk kez merakla bekledim Zoo'yu. Merakıma değdi mi? Bence evet. Daha iyi bir sezon finali yapılabilir miydi? Ona ne şüphe. Ama bu haliyle de doyurucu buldum. Neden mi?

İlk bölümden itibaren pompalanan 'tu kaka hayvanlar' fikri yerini empatiye bıraktı. Artık biliyoruz ki onları bu hale getiren de onları yok etmek isteyen de Reiden Global. Başlangıçta bu anlamı yerine oturtamadı senaristler ancak sonunda sahiden de ekibimizin doğru tarafa geçtiğini görmek güzel. Ne kadar öfkeli olurlarsa olsunlar, kızamıyorum hayvanlara. Zoo'nun bize vermesi gereken asıl mesaj da bu olmalıydı zaten.


Bu kusacak alın bunu burdan!

İlk günden beri jeneriğini The Walking Dead dizisine benzettiğim Zoo, girdiği dram kulvarıyla da benzerliğe devam ediyor. Ekibimiz parçalandı, bu parçalanma uzun sürecek diye korktum. Çünkü öyle uzaktan uzağa dünya mı kurtarılırmış canım diyenlerdenim ben. Birarada olacaksınız, iriiii ve diriiii olacaksınız!

Mitch'in dağılmışlığı aşkının gerçekliğini ispatladı. Ama ben asıl Jamie'nin uyandığında mevsim şoku yaşamasına bayıldım. Zaman atlaması olacağını biliyordum ama bunu yeni sezon başında bekliyordum. Sonra düşününce şimdi olması daha mantıklı geldi. Zira ekibimizin uzun hastane maceralarını görmek konuyu sıkıcı bir noktaya taşırdı. Leopar yavrusunun irileşmesine ne demeli? Görmeyeli koca oğlan olmuşsun kedicik!

Jackson ince ince babasının yoluna giriyor, ürküyorum a dostlar... Tepkileri, ruh hali vs yeni sezonda da başımıza iş açabilir gibi görünüyor. Ama bir karakter eksilecekse bu Chloe olsun isterim ben. Jamie bile sevimli görünüyor artık gözüme ama Chloe yapay İngilizce'si ve itici yürüyüşüyle feci halde sırıtıyor dizide. Çık Chloe çık, Chloe oyundan çık.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER