Dünya bu sefer hayvanlar için dönüyor

Bu bölüm de heyecan ile ekran karşısına oturdum. Altı sezon, teoriler üreterek Lost izleyen biri olarak, uçak kazaları sonrası başlayan yeni bölümler beni hep heyecanlandırır. Uçak kazası sonrasında neler yaşandığını göremeden ekibimizin ülkenin pek çok yerine dağıldığını ve birbirleri ile iletişimlerini kopardığını gördük. Bir an ıssız bir adaya düştüler ve orada birbirlerini yemek zorunda kaldılar da aralarına fesat girdi diye sandığım doğrudur. Çünkü dizi olaylar arası bağlantıları seyirciye aktarmada cimri olduğu için neler yaşandı da ekibin her bir üyesi yeni bir hayata başlamış anlaşılmadı.

 'Jackson bensiz işleri batırmasa bari?' by Abe

Jackson, babası gibi inzivaya çekilip, video günlük tutarak kazada kaybettikleri tedaviyi yeniden bulmaya çalışırken, anlıyoruz ki, tüm dünyada hayvanların hâkimiyeti artmış. Dahası askeri operasyonlar başlamış. Dizi ilk başladığından beri beklediğim şey bu idi. Ancak dizi hayvanların durumunu zombi salgını gibi verdiği için hayvanların “haklı” isyanı yerine, insanları tehlikeye atan saldırılarla karşı karşıya kaldık. Bu saldırıların altı iyi doldurulamadı ve bilimsel repliklerle etkili desteklenemedi. Bu nedenle, sokakta sarman kedi görüp korkan Jackson’ı görünce, ekran karşısında anca kahkaha atabildim. Bunu Sinem Ülbeği bir yazısında çok iyi özetlemişti: Okul basan kedilerde ümidi kesmeliydik!

 Miyav Team

Maymunlar Cehennemi filmindeki gibi bir isyan görseydik, Jackson ve ekibinin karşı duruşunu kabul edebilirdim. Ancak ortada bir isyan yok. Saldırıların nedenleri az çok biliyoruz. Bu noktada, dizi olayları Reiden Global’ın “Nuh Projesi” ile yine de güzel bağladı. Yaşanan her şey aslında küresel sermayenin daha fazla kar elde etme planı imiş. Nedir? Tüm hayvanları öldürüp, enfeksiyon bulaşmamış hayvanlara yeni bir hormon enjekte edilerek yeniden dünyada türlerinin devamını sağlamak. Bu plan işler mi bilemedim ama emin olduğum bir şey var Reiden Global’ın CEO’sunda Tanrı Kompleksi olmalı. Yoksa böyle bir plandan nasıl kar edilebilir ki?


 

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER