Kapanışa bir kala durağımız Afrika!

İzlediğim en güzel Zoo bölümüydü, pardon bölümleriydi ve bu sebepten herkese benden çay! Hayvanları kimyasallarla zehirleyenlere çay yok...

Zoo başladığı günden beri çoğunluğun eleştirilerine maruz kaldı. Bunları da fazlasıyla hak etti ne yazık ki. Ancak anlaşılan o ki ekip silkelenmiş ve gerilimin tavan yaptığı bir sezon finaliyle kapatmak istiyorlar işi. Tabii böylece gelecek sezonun biletini de kapmış olacaklar. Hayırlısı diyelim.

Chloe'nin kaçırılması ve kazık yemesi çok da şaşırtıcı değildi. Ne yazık ki ihanete alışkın bir analist o. Asıl şaşırtıcı olan işkenceye karşı direnciydi. Böylesi güçlü bir mücadeleyi bu karakterden beklemiyordum açıkçası. Söz konusu kardeşiyse ihaneti bir kenara atacak kadar yufka yürekli aslında. Ama meslek aşkı ve tabii Jackson'a olan zaafı, terazide ağır bastı. En azından bir süre... Şaşırtıcı diğer nokta ise Delavene'in yardımına koşması oldu. Ama bir ajanı öldürmekten arananlar listesinde Chloe de vardı sanıyordum. Ortalıkta nasıl rahatlıkla gezdi anlayabilmiş değilim. Evet arkadaşı geri dönüş yaptı ve ona inandı ama en nihayetinde bu bireysel bir mesele değildi. FBI ajanısın sen yahu, boru mu?


Al bunu sok galbine Jackson!

Ekibimizin Afrika seyahati pek tatlı geçti. Leoparların peşinde koşmamız fena bir fikir değildi, ortama hareket geldi. Ama böylesi bir dizide ilk 10 bölüm adamakıllı saldırı sahneleri izleyememiş olmamız içimde yaradır. Ray yolculuğun en serseri figürüydü, kaybetmemiz kötü oldu. Çünkü Ray sayesinde anladık ki bu ekibin espri yönü eksik. Sıkıcı bir analist var, sıkıcı bir gazeteci var, sıkıcı bir bilim adamı bile var ama gergin anlarımızı yumuşatacak biri yok. Belki gerçekten gerilmeyi bile başaramadığımız için gerek duyulmamıştır, bilemiyorum.

Yavru kaplanlar ne kadar sevimli olurmuş öyle, bir evlatlık alabiliyor muyuz? Mitch'in dehası sayesinde küre ulaştık. Ama kokteyl fikri hâlâ kafama yatmıyor, bilesiniz... At genleri miksere ve çalkala gitsin mantığı bilimle azıcık zıt düşüyor gibi. Beni etkileyen şey yavru kaplanın dişini almak için yaratılan doğal çabaydı. Sahiden de kaynakları sınırlı olunca daha mı yaratıcı davranıyorlar ne?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER