Bana Baba Dedi: Yeni Tat, Yine Tat, Bizi Tat

Bana Baba Dedi sezona veda ettiği yedinci bölümü ile dün akşam ekranlardaydı. Bir önceki bölümün sonunda Kaan, Bora ve Cüneyt birbirlerinden habersiz olarak çeşitli insancıklara kafa atmış, yollarda koşuşturmaya başladıklarında ise bölüm sona ermişti.

Kafa atmak kolay bir olay ama bundan sonraki aşamalara göğüs germeyi başaramayacaksanız hiç kalkışmasanız daha iyi bir iş yapmış sayılırsınız. Bora ve Kaan, sorun olarak gördükleri bazı kişilere kafa attılar ve bunun sonucuna seve seve katlandılar ama gelin görün ki Cüneyt aynı yiğitliği gösteremedi, suçu Bora’nın üzerine yazan Macit’in karşında sus pus olup, oturmaktan başka hiçbir şey yapamadı.

Tabii bazı planları vardı ve eninde sonunda kendini aklayıp, Aykan’ın gerçek yüzünü ortaya çıkarabileceğine inanıyordu ama suçu üstlenmemiş olması Macit’in Bora’yı evden kovmasıyla sonuçlanmıştı. Sevgili kardeşi Kaan’ın evinden başka gidecek yeri olmayan Bora, soluğu Rafet’in evinde aldı ve kendisini internette yayınlanacak reklam filmi vaatlerini yeniden arka arkaya sıralayarak kafalamayı başardı.

Diğer yandan Kaan, Didem’in pizzacı çocukla arasında hiçbir şey olmadığını öğrendi ve bölümün sonuna doğru yanlış anlaşılmalar yavaş yavaş ortadan kalktı ama daha öncelerinde Kaan’ın kafası biraz karışıktı ve Didem’in sürekli Zeynep’i övüyor olması onu Zeynep’in kollarına doğru ittirmekten başka bir işe yaramıyordu. Belki Kaan’ın yanında ona akıl verecek biri, yani en yakın arkadaşı Cüneyt olsaydı işler onun için bu kadar büyük bir keşmekeşe dönüşmezdi ama Cüneyt, Aykan’ın asıl yüzünü ortaya çıkarma hevesiyle her saniyesini Akyan ile geçirir olmuş, Kaan’ı boşlamaya başlamıştı. Hoş zaten aşkta kankanın değil kalbin sözü geçer ama yine de insan kendisine akıl verecek birine ihtiyaç duyuyor işte.

Her misafir gelmeyi hak etmez... 

Didem’in önünde bir yol ayrımı, yol ayrımının bir başında Kaan, diğer başında ise on iki yıllık aşkına vedası vardı. Ya bu deveyi güdecek ya da bu diyardan gidecekti ki o gitmeyi seçti ve valizlerini hazırlamaya koyuldu ama Kaan seçimini yapmıştı ve Didem’i bırakmaya niyeti yoktu. Birini seviyorsan gitmesine izin vermemelisin sözünün hakkını vermek istercesine ona güzel bir sürpriz hazırladı ve karşısına çıktı. Kısacası bu bölüm Didem’in yüzü ne zaman gülecek diye soranlara bir cevap niteliğindeydi. Tabii bölümün sonunda Kaan’ın eski eşi Bangü ile babasının dönmüş olması büyük ihtimalle henüz kurulan dengeleri sarsacak ve Didem’in gülücüğü kursağında takılı kalacak ama hayat işte. Ne yaparsın?

Bu bölüm hakkında benim neler düşündüğümü merak ediyorsanız öncelikle belirtmek istiyorum ki ekranda Bana Baba Dedi yazısı çıktığı anda içimi kocaman bir merak ve heyecan dürtüsü kaplamıştı. Bölüm başlamadan dakikalar önce dizide yine kendisini canlandıran Zeo Jaweed’in sosyal medya üzerinde paylaştığı gönderi bizlere bir sürprizi olduğunu söylüyordu ve bu sürprize inanılamaz bir şekilde ihtiyacım vardı. Bölümün bitmesine saniyeler kaldığında sürprizden ümidimi kesmiş, kalbimi büyük bir hüznün kaplamasına izin vermiştim. Umutsuzluğumun zirvelere ulaştığı bir anda jenerik müziği başladı ve öylece kalakaldım. Zeo Jaweed’in sesi, daha önce hiç duymadığım bir jenerik müziği…

Bir sonraki yazımda bu jenerik müziğine daha fazla değineceğim ve bu kez karşınıza sezonun genel bir yorumuyla çıkacağım. Tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın, gençler. Şimdilik benden bu kadar… 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER