Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
Sen Tanrı'nın adamı değil misin?
Ragnar sistit olmuş Floki derbeder, Paris'te yağmur var dört taraf keder. Gece vakti nehri geçen Lagertha ve 6 savaşçısı surlardaki nöbetçilere görünmeden tırmanıp ana kapının önündeki koridorda nöbet tutan askerleri koyun gibi boğazlamakta son saniyede gürültü çıkmasa belki de hepsini doğrayacaklar ama alarm veriliyor bir kere. Şehrin içerisinde panik hakim olurken Lagertha'da kapıyı ateşe veriyor. Yanarak dökülen kapıdan ellerinde baltalarıyla savaş naraları atarak koşan Viking'ler giriyor. Hareketli bir gece başladı Paris önlerinde. Fransızların sürprizleri bitmiyor elbette gelen kalabalığa Kirpi'yi salıyorlar. Dev gibi dikenli ve ağır bir fıçı yuvarlanarak gelen askerleri eziyor. Rollo dev gibi gövdesiyle kafasını çalıştırıp Erlendur'un mızrağı ile Kirpi'yi durdurmasa yaşanacak kıyım inanılmaz olacak. Ondan sonra balta ve kılıçların zamanı başlıyor tekrar et çeliğe çelik ete kavuşacak.


Rollo reis fransızları hayran bırakıyor

Nehrin öbür tarafında Ragnar acılar içinde hasta kıvranırken Rollo, Floki ve Lagertha'nın çabaları Paris'in kapılarını açmaya yetecek mi? Kont Odo son çare olarak kralı askerlere cesaret vermeye ikna etmeye çalışıyor ama kralın kumaşı bozuk. Bu güruh yenilip yerle bir olmayı çoktan hak ediyor ama tanrıların mantığı farklı çalışıyorsa demek. Rollo gerçek bir silindir gibi eziyor fransızları. Viking'ler ile karşılaşan neredeyse bütün kavimler onların devler olduğuna inanmışlar bu gece de Paris önlerinde Rollo ve arkadaşları bu inançları körüklüyor. Tek başına onlarca fransızı ekin biçer gibi biçerek yürüyen bir adamdan bahsediyoruz. Son dakikada duvarlardaki nöbetçiler takviye gelmese şehir düşecek ve bambaşka bir tarih yazılacak ama çabalar kum gibi fransız askerlerini geçmeye yetmeyince Rollo geri çekilme komutunu veriyor. Bu sefer de olmadı. Ragnar ise kendi kanından küçük bir gölün ortasında Athelstan ve diğer hayaletlerle uğraşıyor. Kapanan kapının arkasında ise gezgin Sinric canını kurtarma pahasına Siegfried'i ve Ragnar'ı satmakla meşgul. "Ben dünya vatandaşıyım" ne kadar tanıdık geldi değil mi kulağa?


Ragnar bey ve gizli ajandası

Siegfried'in kellesi gidecek. Wessex tarafında da işler karışık. Kral Eckbert sağ arka tekeri patlamış Şahin gibi Judith'e patinaj çeke çeke yanlamakla meşgul. Koruma, kollama hizmetleri ücrete tabidir diyor. Judith mesajı aldı. Kattegat'ta da durumlar iç açıcı değil. Yanlış mahallede salyangoz satmaya gelen bir misyoner kraliçe Aslaug'un karşısında Viking tanrılarının uydurma ve sahte olduğunu haykırıyor. Sonrası gerçekten acıklı misyoner olmak için iyi zamanlar değil bunlar. Paris'te ise baykuş prensesin özel isteği üzerine Siegfried'in kellesi vuruluyor, ölüme çeyrek kala Siegfried'in çektiği numara bile bu bölümü unutulmaz yapmaya yeter.


Fransız takım fotoğrafı, ön libero Gisla, gol kralı ve orta saha oyuncusu Odo

Şehir sefalet ve hastalıkla kırılırken verilmesi gereken kararlar var. Kont Odo'nun tavsiyesi aklıselimin sesi öte yanda prenses Gisla başka bir telden çalıyor. Kral için zor dakikalar bunlar. Nehrin öbür tarafında Ragnar'da ölümle pençeleşiyor. Wessex'te ise seferden dönen Aethelwulf, Judith ve kral Eckbert arasında inanılmaz bir orta oyunu oynanıyor. Kral Eckbert gerçek bir manipülatör ve hafife alınmaması gerek.  Öte tarafta kral Ragnar'ı da hafife almamak gerektiğini Ragnar hepimize hatırlatıyor.


Sürprizlerle dolusunuz Ragnar bey!

Ragnar nasıl bir fidye karşılığı kuşatmayı bırakacak, Floki ve diğerleri onun son dakika golüne nasıl tepki gösterecek? Sezonun bitimine bir bölüm kala heyecan iyice tırmanıyor. 

Sezon finali görünüşe göre hepimiz için heyecan verici olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER