Ulan hepiniz oradaydınız be!
Bir flashback ile başlamak istiyorum bugün. 21.bölümdü. Karlos, Malatyalı’nın adamının karşında kolları açmış, duruyordu. “Biz sevdiğimiz kadın için gerekirse ölürüz.” dedi ve ardından üç el silah sesi. Karlos vurulmuş, Yaren can havliyle Karlos’a sarılmış, ağlıyordu. İki hatta üç hafta aklımız çıkmıştı Karlos ölecek diye. Sonunda gördük ki aslında hepsi Malatyalı’yı kandırmak için yapılmış süpersonik bir tezgâhtı.

Bugün ilk defa bunu düşündüm. Keşke, dedim, bu da Nevizadeler’in bir tezgâhı olsa. Önümüzdeki hafta bölümün sonunda “HAFTAYA GÖRÜŞÜRÜÜZZ!” gibi bir şeyler yazsa. Umut fakirin ekmeği işte… İşin ilginci hikâye de hiç bitmeyecekmiş gibi devam ediyor. Uzattım iyice, farkındayım. Hemen köprüden önceki son çıkış olan 38.bölüme sondan bir önceki kez beraber bakalım.

Malumunuz, kötülerin iyisi Firuz, Nevizadeler’in ellerinden ilk önce dükkânlarını sonrada evlerini aldı. Ne yapıp edip paraları bir şekilde denkleştiren Nevizadeler, yasal engelleri aşamadıklarından bir türlü ne evlerine ne de dükkânlarına giremiyorlardı. Hem aç, hem açık, hem parasız. Survivor adasında oyun kazanamamış takım gibi “Çok açız Acun Ağbiii!” gibi bir halleri vardı adeta.

Evimin kapısı Nevizadeler’e sonuna kadar açık. Özellikle Tuncer’e.

Namuslu yoldan çarkı döndürecek kadar paranın kazanılmadığını artık hepimiz biliyoruz zaten. Ama Nevizadeler’in işi daha zor. Firuz’u yenmek istiyorlarsa derhal nakit bulmalarını gerekiyordu. Firuz’u bitirmeye iki adam kala vazgeçmek yakışmaz. Ceyhun’u da kızdırmadan yapılabilecek en iyi plan tabi ki “Bastır Karhan”

Yardır Yaren: “Bir bakış baktın/Kalbimi yaktın/Aşkın kemendimi boynuma taktın”

Yalnız bir şey diyeceğim şimdi. Bir an Karhan’ın evli olduğunu ve Ben Bilmem Eşim Bilir’e katıldığını düşündüm de. Ahahahah.

“Ayyyyy, İlker Bey benden iddia isteyecek ben yapmayacağım” by Karhan

Telefonlar edildi. İddialar ayarlandı. Toplamda beş oyun oynayacaklar, bu beş oyunun üçünü kazanan iki yüz bin lirayı cebe atacaktı. Garibim Nevizadeler meteliğe kurşun attıkları için ellerinde avuçlarında olan tek değerli eşyaları, kiralık arabalarını ortaya koydular.
Birinci iddia hamburger yemekti. Eğer ortada aclanmak ile ilgili bir iddia varsa akla gelen ilk isim tabi ki Tuncer.

Ama bu HAK-SIZ-LIK.

Yani bir şu Tuncer’e bakın bir de Osman’a. Tek hamburger farkla Tuncer kaybetti. (Karhan 1 – Nevizadeler 0)
 
Shotların efendisi: Bahoo!

İkinci iddianın adı biraydı. Kim daha fazla içecek. Sonuna kadar çok iyi giden Bahadır, hakeme küfredince hükmen yenildiler. Ağzınla iç şunu oğlum. (Karhan 2 – Nevizadeler 0)

Bu skor demek oluyor ki Nevizadeler kombo yapmak zorunda. İlk önce sahneye Yaren çıktı ve resmen yardırdı. O nasıl kick boks Yaren. Hoş bana da sevgilim “Bu kız bana yürüdü.” dese bende uçar tekme ile paldır küldür yani, affetmem. Yaren’in rakibine attığı tepikler, dalışlar manitası olan adamları ayartmaya çalışan tüm civcivlere gelsin. (Karhan 2 – Nevizadeler 1)

Ardından çiçeği burnunda çiftimiz FerDer Spor okey masasına oturdu. Evlilik yemini etmiş gibi iyi günde, kötü günde, operasyonda, okey masasında birbirlerinden ayrılmadan Karhan’ı yenmeyi başardılar. Bu da aşkın gücü. (Karhan 2 – Nevizadeler 2)

Son gölü Karlos attı. Âşık atışmasında Karhan’ı cümle âleme rezil etti, ezdi geçti, yıktı geçti. Ulan hepimiz oradaydık be! Çiçek Abbas ile Şakir’den sonra tarihe altın harflerle geçecek bir atışma oldu. Sonra Karhan iddiaya tövbe edip Umre’ye gitti diyolla, ben Nevizadeler’in yalancısıyım. (Karhan 2 – Nevizadeler 3)

Nevizade rulezz!

Sonuç olarak tarih, Karhan için acı bir tekerrürden ibaret oldu. Geriden gelen Nevizadeler yine Karhan’ı piste gömdü, iki yüz bini ceplerine attı.

38.bölümün tezgâh dışındaki ikinci önemli olayı bana kalırsa Esra ve Firuz arasındaki tehlikeli yakınlaşmaydı. Aslında birkaç bölüm önce Bahadır’a gelen elektronik postada Firuz ile Esra’yı bir arada görmüştük ama olayların nasıl geliştiği hakkında fikir yürütememiştik. Artık taşlar yerine oturmaya başlıyor. Üstelik Firuz, Esra’ya gemileri resmen karadan yürütüyordu. İşte ağır abi de olsan, mafyatik bir insan da olsan kıza yeşilleniyorsun, asılıyorsun Firuuuz!  Sen daha dur ama Kandemir’in sana çokgzel sürprizleri var.

Esra, tam bir “İstemem, can cebime”ci!

Flaş!!! Flaş!!! Flaş!!! Şok!!! Şok!!! Şok!!! Hangi ünlü işadamı kaçamak yaparken yakalandı???

Sona yaklaşırken bu dizide herkesin şirazesi kaydı resmen. Nevizadeler hırsızlık yapmadan para kazanıyor. Firuz, Esra’ya yürüyor. Ceyhun, fahri bir Nevizade oldu zaten. Şehriban da tabi ki çozuttu. Esra’dan Ceyhun’un işten uzaklaştırıldığını duyunca kimseye belli etmeden Ceyhun’un peşine takıldı. Vallahi helal olsun ama resmen nokta atışı, acemi şansı. Eliyle koymuş gibi buldu.

Yakalamaception

Sondan bir önceki bölümü de bitirdik çok şükür. Herkesin ellerine, kollarına sağlık. Eğlence ve merak dozu yüksekti. Normal olarak sonunda hepimizin kafası çorba.
1-Nevizadeler, Firuz’u bitirmek için son iki adama neler yapacaklar?
2-Altı ay sonraki masada Kandemir nerede?
3-Firuz ile Esra ne ara Voltran’ı oluşturdu?
4-Hayati, “Muhtar olacağım!” diye çıktığı yolda neden tatlişko bir kedicik oldu?
5-Bölümün sonunda içeri giren kişiler kimdi?

Bu sorularının cevaplarını ararken keçileri kaçırmazsam final bölümünde görüşürüz. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER