Bir mucizedir kardeş olmak
Bölümlerdir beklediğimiz büyü yolun başında göründü. Gün batımına kadar vaktimiz var, hemen başlıyorum. Öncelikle Allah aşkına artık David, neler gördünüz, neler yaşadınız; hala tek planın mahzene saklanmak. Büyüden öyle kaçılamayacağını çoktan çözmüş olmanız gerekmiyor mu? Dizinin başkarakterlerinden, kahramanlarından birine böyle saçma sapan replikler verip dizinin zamanından çalmayın rica edeceğim.

Regina'nın Snow'la atışmaları hiç bitmesin

Kimsenin kasabadan kaçamayacağı anlaşılınca vedalar başladı. En kalp kırıcı kısım yine Regina’dan geldi. Bu büyünün sonuçları onun en çok korktuğu şey. Yani Henry ve Robin’le tuğla tuğla ördüğü ilişkilerinin sonu demek. Onu gerçekten seven iki kişinin de ona sırtını dönmesi demek.

''Mutluluktan bir haber ver dilek taşı''

Bölümün gizli kahramanı şüphesiz Elsa’ydı. Mucizelere inanınız. Anna’nın kolyesini bulduktan sonra kardeşine kavuşmak için daha da umutlanan Elsa kimseyi dinlemeyip Anna’yı aramaya devam etmekle en doğru olanı yaptı. İşlerin, ‘ya kız kardeşin ya kasaba’ noktasına gelmesi tatsızdı tabi. Derdimiz başından beri Anna’yı bulmak değil miydi zaten, görev neden yarım kalsın? Elsa’nın küpte kapalı kaldığı yıllar boyunca Arendelle de donmuş haldeymiş. Ingrid büyüyü yapınca Arendelle, haliyle Anna ve Kristoff, hatta Hans bile normale döndü. Hans filmde bile bu kadar sinir bozucu değildi. İki bölümde nefret ettirdi kendinden. Dizide de Hans’ın suratının ortasına gelecek bir yumruğa hayır demem. Anna’nın ‘’seninle şarkı söylemiştik’’ siteminden daha naif bir sitem bilen varsa buyursun gelsin.

Gözüme kum kaçtı

Dilek Yıldızı’nın Anna’nın kolyesi çıkması, Elsa’nın bunun farkında olmadan sadece tüm temiz kalbiyle Anna’nın yanında olmasını dilemesiyle portal açıldı. Ve Kristoff’la Anna’nın olduğu sandık Storybrooke kıyılarına vurdu. Sabırsızlıkla, merakla, hasretle beklenen Elsa-Anna kavuştayı da gerçekleşmiş oldu. Güzel düşünülmüş, güzel yazılmış, güzel oynanmış bir sahneydi. İki kız kardeşin 30 yılı bir nefeste birbirlerine anlatma girişimleri mi desem, sonundaki o tatlı sarılma mı desem her şey, her şey bizim gözlerimizi doldurmak üzerine kurulu hain planlardı.

Storybrooke’un derdi bitmez. Anna bulundu ama Gold, Hook’u kullanarak perileri büyücünün şapkasının içine hapsetti ve antidot yapımını engelledi. Gold kontrolsüz bir hızla ilerliyor demiştim. ‘’Eğer herkesle kendim arasında bir seçim yapmam gerekirse, hep kendimi seçerim’’ lafıyla alarmlar çalmaya başladı. Bunu söyleyen adam bir zamanlar kasabayı kurtarmak için kendini feda etmişti hatırlatırım. Neal’ın ölümünden sonra onun için hiçbir şey aynı değil şüphesiz. Şimdi de zaten Belle ve Henry’yi de düşünüyor. Ancak kendisini hançerden azat etme yolunda değer verdiği iki insanı da kaybederse Gold nereye gider kestirmek güç. Rumple başımızın tacı, Regina’yla beraber en sevdiğimiz kötümüz ama yolu yol değil.

Büyüyü durdurmanın bir yolu kalmayınca yeni plan açıklandı. Herkes kendisini sevdiklerinden uzağa kilitleyecek, kapatacak, zincirleyecek böylece maddi-manevi hasar en aza inecek. Büyü kasabayı vurmadan önceki son dakikalarda oldukça duygusal anlar yaşandı. Snow bebeklerinden kaçıncı defa böyle sonunu göremediği durumlarda ayrılıyor ben sayamadım. Herkes kendini güvenli sandığı yere kapattı bekliyor. Biz de bekliyoruz. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER