Bu daha başlangıç
Sekizinci ve dokuzuncu bölümler aslında bir bütün olarak yayınlandı ABC’de. Ama daha önceki özel bölümlerden farklı olarak bölüm geçişi belliydi. Zaten yerli yayıncımız da iki bölüm halinde yayınlamayı tercih etti. Fırtına öncesi bölüme, uzun uzun zaman önce Arendelle’de başladık. Anna’dan ele geçirdiği kutuyla büyücüyle anlaşma yapmaya giden Ingrid, kendine üçüncü bir kız kardeş bulmak için ne kadar beklemesi gerekiyorsa beklemeye kararlı. Storybrooke’da ise işler karışık. Güçlerini kontrol edemediği için ormana saklanan Emma en son Henry’ye zarar verince, sihrini ondan alması için Mr. Gold’a gitti. Gold’un buradaki tek amacı Emma’yı büyücünün şapkasına hapsederek amacına bir adım daha yaklaşmak. David, Mary Margaret, Hook, Elsa ve hatta Henry bile geceyi Emma’yı arayarak geçirirken; Regina ve Robin de geceyi birlikte geçirmişler. Ancak Regina haklı olarak hala bu ilişkinin mutlu bir sonunun olmadığını düşünüyor. Robin’e sonunda kitaptan ve yazarı bulmakla ilgili planından söz etti. Robin Hood da kitabı Regina’dan çalarak eski dostu Will Scarlet ile yazarın peşine düştü. Burada Will ile ilgili dikkat çeken kısım Emma’nın kasabaya gelmeden önce de onun burada olduğunu öğrenmemiz oldu.


Chocolate fondue!

Arendelle’de Elsa kardeşinin dönüşünü kutlamak için rüya gibi bir masa hazırlattı. Her şey çikolatalı! Ancak ziyafet sofrasına oturamadan Ingrid planını devreye soktu. Anna’nın Elsa’ya yalan söylediğini ve onu asla olduğu gibi kabul etmeyeceğini söyleyerek manipülasyonuna devam etti. Elsa Ingrid’e inanmış gibi davranarak ufak bir kalp çarpıntısı geçirtecek gibi olsa da planı işe yaradı ve Anna’yı zindandan çıkardı. Zaten bu sezon tek bir şeyden şüphe etmiyorum o da Frozen kardeşlerin birbirine bağlılığı. Elsa, Anna ve Kristoff kaleyi didik didik arayarak Ingrid’i içine hapsedecekleri sihirli küpü buldu. Bir de hayra alamet olmadığı çok belli olan kırık ayna vardı odada. Bu üç oyuncuyu hiç yan yana görmediğimizin de dehşetle farkına vardım bu esnada. Bir de Ingrid kaleyi nasıl ele geçirmiş ki Kraliçe Elsa kendi adamları şüphelenmesin diye köşe bucak kaçarak geziyor. Anna’nın bir an olsun karakterinden çıkmamasını ise mutluluk gözyaşlarıyla izliyorum. En gergin zamanda dahi ufak şakaları, çok konuşması, gözlerini devirmesi hepsi o kadar Anna ki… Neyse sonunda planın devamı olarak Anna elinde küple zindana döndü. İşler çirkinleşecek, bekliyoruz.

Storybrooke’a dönersek, David ve Mary Margaret fazla destekleyici ebeveynler olarak Emma’nın kendi kararını vermesi gerektiğini konuşurlarken; Elsa Regina’nın yer bulma büyüsünü ve Emma’nın şalını alıp, Emma’nın peşine düştü. Elsa, Emma’nın geçtiği yollardan çoktan geçtiği için Emma’yı kurtaracak olan o olacak. Gold’un planının ne olduğu bilen Hook ise çaresizce Emma’ya ulaşmaya çalışıyor. Gold’un dükkânında Emma’ya bıraktığı sesli mesaj neredeyse şimdiye kadarki bölümleri özetler nitelikteydi. Gold’un Belle’e sahte hançeri verdiği konusuna kadar mesaj bırakınca, Belle dükkânın bir yerlerinden duymuş mudur diye merak etmiyor değilim. Emma’nın Gold’la buluşmaya giderken kaza yapmasıyla bitirdik bölümü. Ingrid kapana kısıldığı mağarasından Emma’nın önüne çıkınca kaza kaçınılmazdı. Ah o ayna nelere kadir.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER