Hayat Sırları: Seven güzel sevmiş!
Seher iç ses: İnsan bi' sarılır, öper; ne bağırıyorsun öyle?
Most Production yapımcılığında hayat bulan Hayat Sırları, nihayet ekran yolculuğuna başladı. Kalemine hayran olduğum bir kadının elinden çıkan bir iş olması Hayat Sırları’nı sabırsızlıkla beklemem için başlı başına bir sebepti. Babalığın delicesine yakıştığı Ahmet Mümtaz Taylan ve şu dünyada oynayamayacağı bir karakter olmadığına inandığım Olgun Toker’in varlığı da burnumu inceden bir sızlattı tabii. Ekin Koç ve Hazar Ergüçlü’nün partner olduğunu öğrendiğimde nötr bir şekilde onlardan gelecek ilk görüntüleri bekledim. İtiraf edeyim, servis edilen ilk fotoğraflar da pek içime sinmedi. Ama çekimlerden gelen ilk fotoğraf “Ekin Koç ve Hazar Ergüçlü’yle olur!” dedirtti bana. Devrim Yakut’un güzel gülümsemesi de ekrandan taşıp odama yayılmıştı. Hazırdım, artık ilk bölümü izleyebilirdim.

Pek kıymetlim Hayat Şarkısı'nın ardından beyaz bir sayfa açıp onu kalbime dokunanlarla doldurmayı da özlemişim tabii… Hal böyle olunca, Hayat Sırları akşamı bana da iyi geldi.

Mustafa Kuzgun’un deyişiyle; “Bir aileyi aile yapan beraber geçirdiği zor zamanlarıdır…” Kuzgun ailesi sırlar ortaya çıktıkça nasıl değişimler yaşayacak kim bilir? Göreceğiz.

Baba-oğul yıkılır!

‘Babalar ve evlatları’ üzerine yazılan her şeye ayrı bir heyecanla yaklaşıyorum. İyi yazılmış, çekilmiş, oynanmış ‘babalık’ meseleleri can yakar, kalp sızlatır ama bir yandan da midede kelebekler uçuşturur! Mustafa ve Kemal arasındaki ilişki de kalp sızlatacak cinsten. Her tarafa sıçrayan rengarenk muhallebilerin arasında kalan cam parçalarının Kemal’in kalbine batışı, hayallerinin bilmem kaçıncı kez yıkılışı… Ahmet Mümtaz Taylan ve Olgun Toker’in baba-oğulunu doya doya izlemek için sabırsızlanıyorum. Baba sevgisinden bihaber Mustafa Bey’in otoriter görünen ama kabuklarını kaldırdığında altından ne çıkacağını merak ettiğim babalığını da.

Yalnız karşımda kahve içiyorsunuz, bana kahve yapacak zaman dilimi vermiyorsunuz ayıp oluyor. :(

Tabii Hayat Sırları, sadece bir babalar ve evlatlar hikayesi değil. Hikaye katman katman… Seher ve Burak’ın neden bittiğini bilmediğimiz ilişkisini ne zaman yeniden başlar bilemem ama ikisinin de kalbinde yaşadığı aşikar. Seven herkes çok güzel sevmiş nihayetinde!

Burak, bu sefer de ayrılığın değil aşkın filmini çek...

Seher’in dimdik duruşunu, Burak’ın ailesinden yardım almadan hayallerinin peşinden koşmasını çok sevdim. Zaman neler gösterir bilemem ama haklı-haksız dengesinin kurulduğu, birini diğerine tercih edemediğim bir ilişki izlemek isterim. 

Olur mu? Olur!

Hazar Ergüçlü ve Ekin Koç olmuş! Hazar Ergüçlü’nün benim için çok sıcak bir ekran figürü olduğunu söyleyemem fakat ilk bölüm itibariyle Seher’in hayata mesafesini yerinde buldum, ailesiyle bir aradayken de oldukça samimiydi.  

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER