Sarılmak yakar bizi, aşkı uzaktan sevelim
Herkese merhaba! Ranini.tv kuruluşundan beri sitede bir şekilde aktif yazarım ama inanır mısınız, bu ikinci düzenli dizi yorumlayışım olacak. Heyecanlıyım, beni yalnız bırakmadığınız sürece de bu heyecanım devam edecektir diye düşünüyorum. Yazım büyük ihtimalle dizide geçen, sevdiğim replikleri yorumlamak üzerine olacak. Eğer "Şunları şunları da yap Sena!" derseniz tekliflere açığım. Hazırsak başlıyorum.. 

Aradan geçen onca sene, bir adamı beklemek için çok uzun değil mi sence de?
Bu soruyu size de sormuş olayım. Bence değil. Eğer bu dünyada seni anlayan, seni sen olduğun için seven ve mutlu olman için çabalayan  tek bir adam olduysa yüz yıl da geçse beklersin. Eylül'ün bekleyişi de bu yüzden. Eylül'ün hayatını şekillendiren üç erkek var: İkinci evliliğini yaptıktan sonra Eylül'ü kapının önüne koyan babası, bir. Ona hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini anlatan, "Ben yanındayım." diyen, sorgusuz sualsiz dinleyen, başarılarıyla gurur duyan Ali Asaf, iki. İhmali sonucu babaannesinin ölümüne sebep olan Doktor Selim, üç. Baba kısmını görmedik, görecek miyiz bilmiyorum o kısım şöyle dursun kalan iki kişiden bahsedelim. Eylül, yapayalnız kalmasına sebep olan Selim Tunç'u unutmamış. Eskiden Sezen Aksu'nun "Garanticisin, korkuyorsun." şarkısını dinlediği müzik çalarından şimdi de Demet Akalın'ın "Acelem yok ki benim o in-ti-kam a-lı-na-cak." sözlerini dinlemesi muhtemel. Aşırı derecede rahatsız edici Selim'den aheste aheste çıkan ah'ları izlemekten keyif alırım. Gelelim Ali Asaf'a... Her genç kızın rüyası, her annenin aradığı damat adayı... Eylül belki de hayatının bütün kaosundan bir anlığına bile olsa sıyrıldığı Ali Asaf'ı neden unutsun ki? Bahar reddedildiği halde unutmamış, Eylül neden unutsun?

15 saniye sonra dengenizi kaybedeceksiniz ve düşeceksiniz...  
Yapmayın senaristleeer bu hayatta böyle kibar, nazik, yakışıklı, başarılı ve zeki insanlar aynı anda bulunmuyor. Genç kızların kalbi kırık. "Bizim de karşımıza çıkar mı böylesi?" diyorlar. Çıkmaz canımın içleri, böyle şeyler yalnızca romanlarda olur. Belki dizilerde de... Gerçek hayatta çıkmaz. Ali Asaf Yasemin'in elinin titremesinden durumu anladı ve "15 saniye sonra düşeceksiniz." dedi. Gıcıklık yapayım mı:) Saydım, 35 saniyede bayıldı. YOOAAA BÖYLE ŞEY OLMAZ DİZİLER MANTIK HATASI DOLU. Şaka şaka. Bahar'ı ne kadar sevmiyorsam Yasemin'e de bir o kadar kıyamadım ne bileyim, seni kurtaran doktor böyle olacak da aşık olmayacaksın. Entrikasız devam ederse hikayenin tatlı bir kolu olabilir. Bu arada Yasemin'i canlandıran Ceylan Ceylan'ı Kara Para Aşk'ta izlemiş ve çok beğenmemiştim. Çünkü gereğinden fazla mimik yaptığını düşünüyordum. Burada sevdim. 


Yazı devam ediyor.. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER