Yaz baharım döndü kış oldu…
Gitmek mi zor, kalmak mı?

Sezon finalinde her zaman ya birisi vurulur, ya kahramanların başına bir şey gelir ya da bir şey oldu mu olmadı mı ikileminde bırakılır.

Yine kural bozulmadı ama işlenişi farklıydı, normal şartlar altında Faryalı’nın göğsüne girdiğinde kurşun biz yönetmenin adını görmeliydik ama görmedik. Biz Faryalı’nın arafına konuk olduk, çok da güzel oldu. Mehmet Ada Öztekin çok güzel bir dünya yaratmış son kısımda. Faryalı bembeyaz bir odada temiz pak oturuyordu ve bir sinevizyondan sevdiği herkesin acısına şahit oldu. Hep merak ederiz ya bize bir şey olsa sevdiklerimiz ne yapar diye işte Faryalı bunu tecrübe etti.

Bölüm direkt düğün telaşı ile başlayınca önce bir şaşırdım, o kısım sonda olur sanmıştım ama plan çok başkaymış. Vurulmayla kalmayacakmış iş.

Son bırakmamızın üzerinden on gün geçmiş bu da Evren’in nasıl döndüğünü açıklıyor, e neden döndüğü de ortada. Gözde. Kadın ilk kez güzel bir şey yapmaya çalışmıştı onda da olanlar oldu. Ama Evren’i polis arabasına bindirilirken gördük ya, cidden rahatladım. Lütfen Bora’nın dediği gibi müebbet yesin, lütfen.

Evren’in düğünde belirmesi ve geri kalan her şey çok masalsıydı, uzun bir süre rüya/hayal dedim ama gerçekmiş. Bana çok zorlama geldi, sonrasında olanlar değil de vurulma anı fazla ‘sezon finali’ içindi. Çünkü silah ilk olarak Bora’ya doğrultuldu, sonra baktı Evren, Faryalı çökmüş Yıldız’ın önüne birbirlerine aşık aşık bakıyorlar. ‘Ben bu oyunu bozarım’ demiş olacak ki içinden Faryalı’yı vurdu. Üstelik Evren de çok zeki adamdır, en azından biz 41 bölüm boyunca öyle izledik. Ama birden 42. Bölümde, birini ulu orta vurabilecek ve sonra kaçmaya çalışacak kadar aptal oldu. Evren her türlü işten sıyrılmış biri nasıl olur da ulu orta cinayet işler? Üzgünüm ama bana fazla zorlama geldi.

Evren’in bu hayatta gerçekten sevdiği iki insan var biri Ateş diğeri Su. Hele Su, kızı için aklını yitirir bu adam. Evet kötü, evet çocuklarına çok zarar verdi ama bu sevmediğini göstermez. Evren, çocuklarının önünde cinayet işleyecek bir adam değil, bence. Ki sonrasında da gördük, Ateş ‘bu sana son baba deyişim’ dedi. Evren çocuklarını bu son hareketle bu kez kesin olarak kaybetti, bunu öngörecek bir karakterdi.

Gözde’ye gelirsek, İrfan ile olan mevzuyu merak etmedim değil. İrfan kalıcı mı olacak bu durumda bilemedim? Bir hikayesi varsa kalır diye düşünüyorum, gelecek sezon anlayacağız.

Bora’nın yanına Ateş ‘abi’ diyerek girdi ya, ikisine birden sarılasım geldi. Hah şöyle, Bora herkes ile iyi olsun. Gerçek düşman ortak zaten… Ateş de öyle kolay güvenmez, Faryalı’yı süründürmüştü. Neyse ki Bora güvenini kazanmış. Çok çok sevindim, Bora’yı bu haliyle aile ile birlikte görmek çok güzel. Umarım gelecek sezon Bodrum’da olurlar. 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER