Jace Herondale diyeceksiniz!
Sonunda senin de ait olduğun bir yer var Jace.

Bölümü biraz geç izledim ve bu sürede garip bir şekilde spoiler yemedim, haliyle Jace’in değişen durumuna sevincim de tam tadında oldu.

Jace sonunda bir yere ait, yazıyı yazmaya başlayana kadar bunu söyledim durdum. Sonunda bir ailesi var, bir kökeni var hem de öyle böyle değil en iyilerin çıktığı bir köken. Üstelik babasına benziyormuş, bizim gibi o da yeni öğrendi. -Gözler yaşlı!-

Jace’in bir yere ait olma durumu sizi nasıl etkiledi bilmiyorum ama o ve ben bu durumdan oldukça mutluyuz. Eminim Alec ve Izzy de en az onun kadar mutlu olacak.

Clary ve Jace’in çalışma sahnesinde alttan altta verdikleri ‘çekim’ de oldukça sinirimi bozdu. Bir de Clary sonra gidip Simon’a aşık aşık baktı. Bizim buralarda ne sevdiğin belli ne sevmediğin, derler bu işe Clary.

Kardeş olmadıklarını Simon’a söylenmekte neden zorlandı acaba, ne vardı bunu söylemekte? Al işte Izzy’den duydu. Izzy ve Simon neden yaşlı ve sevimli biri tarafından sevgili sanıldı? Bugüne kadar izlediğim dizilerden aldığım yetkiye dayanarak yazıyorum, böyle bir durum genelde birbirlerine aşık olduklarını itiraf edemeyen çiftler arasında olur. Birisi onları sevgili sanır onlar da gülümseyerek arkadaş olduklarını söylerler.

Izzy’nin durumu giderek karışıyor, hah kesin Sebastian ile olacak diyorum sonra Raphael çıkıyor bir yerden, keşke olsalar derken buluyorum kendimi.

Sebastian mevzusu da giderek karışıyor. Ben mi anlamadım yoksa o da Valentine’ın alt edilmesini mi istedi? Valentine görse onu tanır mıydı? Ya da o babasının Valentine olduğunu biliyor mu? Şeytan kanı olduğunu biliyor ama belli ki. Peki Clary ile kardeş olduklarını biliyor mu? Biliyorsa neden randevuya davet etti?

Bu konudan da ayrı rahatsızım, hadi izleyici olarak biz Jace ile kardeş olmadıklarını biliyorduk da mevzu çirkin bir hal almıyordu. Jace aşıktı ve kan bağları yoktu, bu sebeple sorun yoktu. Ama Sebastian -yani Jonathan- Clary ile kardeş. Neden aralarında böyle bir konuşma geçmek zorunda? En baştan aralarında aile bağı kurulsa çok mu zordu? Alec nasıl yaklaşıyorsa Clary’e o da öyle yaklaşsaydı. En baştaki gibi değil şimdi ki yoksa nefret etmesi gerekirdi.

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER