Sihirbazın çırağı
Yeni sezonun ilk bölümünde Gold’un bir kutuyu açıp Sorcerer’s Hat’i bulmasını izlemiştik. Bu bölüm şapkasıyla, süpürgesiyle, ustasıyla, çırağıyla, faresiyle, müziğiyle, bakın biz Fantasia’dan esinleniyoruz dedi.

Rumplestiltskin’den önceki ‘Dark One’ Zoso’nun ve onlardan da eski bütün dark one’ların büyücünün kutusunu ele geçirmeye çalıştıklarını öğrendik. Peki, o kutudan çıkacak şapka ne işlerine yarayacaktı? Eğer bütün büyülü güçleri çalıp şapkanın içine hapsedebilirlerse güçleri sonsuz olabilecekti. Dark one’ların tek bir zaafları varsa o da elbet kontrolünde oldukları hançer. O hançerin etkisinden kurtulmak demek, her anlamda en güçlü kişi olmak demek. Gold, Rumplestiltskin iken belki bu güç içinin kararmasına yol açardı. Ama şimdi bence sadece Zelena ile yaşadıklarını bir daha yaşamamak ve Belle’e artık yalan söylememek için o hançerin etkisinden kurtulmak istiyor. Ayrıca söylemeliyim ki herkesten bir adım önde, planının ne olduğunu asla kestiremediğimiz Mr. Gold’un başımın üstünde yeri var. O yüzden Hook’a istediği kadar şantaj yapabilir. Geçmiş defterini kapatmadan Anna’ya da değinmek lazım tabii ki. Benim ekran başındaki ‘’Rumple’la anlaşmanı bozma sakın!’’ çığlıklarımı dinlemedi haliyle. Ama o Anna, Rumplestiltskin’in hançerini eline geçirip; kendini ve Elsa’yı güvene alıp Arandelle’e döndü. Ancak Sorcerer’s Hat artık onda ve Rumple’ın onu takip etmemesi için hiçbir sebep yok. Bir de o güzel kalbi şimdi anne-babasının gerçekten Elsa’dan korktukları için gittiğine inanıyor.


Kızımız 11'den önce evde olsun genç adam

Storybrooke’da bölümün olayı Emma’nın Hook’a çıkma teklif etmesiydi. Beni asıl heyecanlandıran kısım ise Mary Margaret ve David’in Emma’nın randevusuna verdikleri tepkilerdi. Korumacı baba ve heyecanlı anne halleriyle uzun zamandan sonra ilk defa sevdiğim Snow ve Charming’in döndüğünü hissettim. Mary Margaret’ın flaş patlata patlata fotoğraf çekmesi, gece Emma’nın dönmesini beklemeleri, David’in ayrıntı duymak istememesi çok doğaldı. Emma bir çocukluk, onlar da çocuklarını büyütme fırsatı kaçırdı. Bunun bu kadar naif anlatılması çok hoşuma gitti. Hook, Gold ile yaptığı anlaşma sonucu eline kavuşunca asıl ismi Killian’a döndü. Bir gecede Emma’nın peşindeki divane âşık gibi değil de eski hali Kaptan Hook gibi davranmaya başlayınca Gold ile artık yalamaya dönen anlaşmalarına bir yenisini ekledi. Ancak bu ona çok pahalıya patladı. Hook artık Mr. Gold’un avucunun içinde.


Elinde kitapla sızan adamları üzmeyelim kızlar

Gözümüze sokulan bir Lady and the Tramp göndermesiyle açılan randevu gecesini Emma’nın üzerine şarap dökülmesine sebep olan Will Scarlet bile bozamadı. Tabii sonra Hook’tan dayağını yedi o ayrı ama gecenin sonunda bir elinde viski şişesi, bir elinde kitap sızdı kaldı. Gözlerini açtığında nezarethanedeydi. Sıkı sıkı tutup uyuduğu kitabın Alice’s Adventures in Wonderland olduğunu gördük. Yırtıp cebine koyduğu sayfada da Red Queen’in resmi vardı. Once Upon a Time in Wonderland’i izlemediğim için çok karanlıkta kaldığımı hissediyorum. Ama Will’in sevdiceğine kavuşmakla ilgili bir sıkıntısı var. Kim bilir, bizim rüya takım ona da yardım eder belki. Bu esnada; bu bölüm Emma’yla şöyle bir saklambaç oynayıp kaybolan Snow Queen’in buradaki adının Sarah Fisher olduğunu ve kasabaya herhangi bir lanetle gelmediğini öğrendiler. Bu da demek oluyor ki Snow Queen de tıpkı Emma gibi sınırı geçip geldi Storybrooke’a.


Tozları halının altına süpüren Henry

Ve Henry. Bölüm boyu iki annesine de Güzin ablalık yapan Henry, Regina’ya Operation Mongoose konusunda yardım etmek için dedesi Mr. Gold’un yanında çırak oldu. Belki bir iki büyü öğrenir kerata. Genleri sağlam nasılsa.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER