Aşk; kibire inen tokat…
Babana nasıl aşık oldum...

“Aşk insanın kibirli duruşuna kendi doğasının indirdiği tokatmış.”

Bodrum Masalı’nın  en güzel yanı aşıkları.

Faryalı, Haydar Efe, Aslı, Maya… Hepsi çok güzel sevdi, karşılığında sevgi gördükleri de oldu görmedikleri de ama her daim kalplerindeki o el değmemiş, güneş görmemiş sevgiyi korumayı başardılar.

Son bölüm itibariyle Maya’nın aşkını dinledik… Bir adamı, o adam başka birine hasret ve sevdalıyken sevmek her kadının yapabileceği bir şey değildir ama Maya yapmış. Aslı dinlerken ağladı ama emin olduğum bir şey var o da Ateş şimdi bir sebepten gitse Aslı da en az Maya kadar, en az Faryalı kadar uzun sever, bekler.

Bu konuda eksik hissettiğim tek durum Maya’nın aşkını dinledik de hiç duymadık Yıldız nasıl sevdi? Bir iki cümle dışında tabii… Keşke Yıldız da kızına anlatsaydı ne çok sevdiğini, ne kadar hasret çektiğini. Faryalı, Maya için sadece kızımın annesi diyorsa lütfen öyle davransın. Tabii Yıldız ve Maya da öyle davransın. Yetişkin gibi davransınlar yani, o da yeter.

Yıldız Faryalı ile evli olsaydı, Maya aile yemeğine gelseydi de mi oturmayacaktı aynı masaya? Bu kadar mı zor?

Tamam hem Maya’nın hem Yıldız’ın hayali var Faryalı ile ilgili ama ortada bir de gerçekler var. Maya’yı seviyorum ama artık kendi hayatına bakmalı.

Aslı’nın bir aile talebinde olması kadar doğal hiçbir şey olamaz ama Aslı akıllı bir kız, taraflardan biri bir başkasını bu denli severken başka biriyle olamaz.

Ve Aslı'ya, Maya’nın Faryalı’nın yaralarını sarabileceğine dair olan inancında katılmıyorum çünkü saramazdı. Ne kadar kalırsa kalsın yanında asla başaramazdı. Herkes yapabileceğine, unutturabileceğine inanır ama kimse yapamaz. Faryalı, Yıldız’ı unutmadığı sürece kimse unutturamazdı ki unutturamadı da zaten.

Aslı da, Maya da bunu kabul edip devam etmeli. Bir arada vakit geçirirken çok güzeller ama her şeyi birden alamazlar. Hepsinden önce bu Faryalı’ya haksızlık. Baba olmuş olması kendinden vazgeçeceği anlamına gelmez, gelmesin de zaten. 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER