Hızlanarak kaderden kaçamazsın..
Bu hıza kalp dayanmaz..
The Flash her bölümde olduğu gibi bu  bölümde de Barry Allen'in ibretlik (!) tespitleriyle başladı.. 'Ne kadar hızlı olursanız olun kaçamayacağınız şeyler vardır' diyen dizi Barry ve Iris'in sinema çıkışında Barry'nin fantastik dünyasını Iris'e anlatmasıyla ve aşk konusunda bir kez daha duvara toslamasıyla devam etti.

Iris görgü tanıkları tarafından olay yerinde çekilen Flash fotoğraflarını Barry'e göstererek resmen hikayede 'ben de varım' dedi. Bana kalırsa direk Barry-Caitlin olsun ama senaristlerin önce buradan çatışma çıkartma isteği bu bölümde iyice ayyuka çıktı..


Kyle Nimbus rolünde Anthony Carrigan’ı izledik..

Gerek çizgi roman yazarları gerekse dizi senaristlerinin yaratıcılıkta beni iyice şaşırtmayı başladığı kötü adam köşemizde bu hafta zehirli dumana dönüşerek insanları zehirleyen Kyle Nimbus vardı. Barry'nin olağanüstü güçlere sahip olduğunu anlayan Joe annesinin de bu süper güçler tarafından öldürüldüğü gerçeğini mantıklı buldu ve Barry'e yardım etme kararı aldı. Baba oğul ilişkilerini daha fazla kuvvetlendireceğini düşündüğüm bu konuda onlara inancım tam.. Ayrıca babayı hapisten kurtarma işini hukuki yollardan yapma kararı hikayede farklı kapılar açacağından benim için de gayet makul..

Dedektif Joe yakalanan "meta-humanların" hapishanede tutulamayacaklarını söyleyince hala gereksiz ve bir o kadar antipatik bulduğum Cisco ilk defa mantıklı bir fikir öne sürdü ve onların Star Laboratuvarları'nda daha güvenli tutulacağını söyledi. Caitlin'in buna neden karşı çıktığını anlamaya çalışırken olayın aslında 'mazi kalbimde yaradır' başlıklı ağır arabesk gerçeklere bağlı olduğunu öğrendik.. Patlama sırasında Caitlin ve sevgilisi olaylara müdahale ederken fedakarlık çıtasını arşa çıkaran Ronnie kendini ölüm soğukluğuna bırakınca Caitlin'in neden 'alone-girl' takıldığını anlıyoruz. Bu sahneden de anladık ki Barry'nin Iris enkazından Caitlin'in Ronnie travmasından kurtulması ve birbirlerini bulmaları başka bahara kaldı.


Yok ısınamadım ben Cisco'ya!!

Senarist onları başka bahara bıraktı dediğim anda laboratuvardaki Caitlin ve Barry'nin birbirlerini tanımaya başladığı sahne geldi. Bununla da yetinmeyen senarist bizi şımartmaya devam etti ve bu ikiliyi sürekli yalnız bıraktı. Hadi hayırlısı...


Dr. Caitlin Snow..  Yok arkadaş ben baya aşık oldum bu kadına. (Felicity, açıklayabilirim!)

Anti suç takımımız olayı çözüp işe koyulana kadar Bay Zehirli Gaz (her ne kadar Cisco Sis dese de Cisco'ya meydan okuyup bu isimde ısrarcı davranıyorum ) ilk toplu katliamından sonra bireysel eylemlere geçmiş adelet temsilcimiz Hakime Hanım'ı asansörde sıkıştırmıştı. Bölümde en mantıksız bulduğum yer kazandığı süper güçlere bile kontrol dışı sahip olup tamamen kendi tercihiyle yönünü kahramanlığa çeviren Barry'nin sanki buna mecburmuş gibi Hakime'ye yetişemediği için kendini suçlamasıydı.. Kusura bakmayın Greg&Andrew (yazar grubu)

Dedektif Joe için bir türlü susmayan tehlike çanları yine çalıyordu çünkü Bay Zehirli Gaz'ın sıradaki hedefi ve Flash'ın yine yeni yeniden kurtarması gereken adam o'idi. Joe, Barry'nin babasını ziyaret sırasında hedef haline gelince Flash'ın zorlu sınavı başlamıştı. Çünkü babası her ne kadar anlamayacak olsa da Barry ilk defa onun karşısında sınav verecekti. Burada yine değinmek lazım ki Gustin her ne kadar fiziksel olarak bu role uygun olsa da oyunculuğu hep bir tık aşağıda.. Üzgünüz cınım bizımla degılsın!

Final sahnesinde kötü adamı yakalamaya çalışan Barry'nin işi tabii ki kolay olmayacaktı çünkü karşısında fantazi düşkünü bir kötü var. Öyle kapı kitlemeler, asansörde sıkıştırmalar, ağızdan girip burundan çıkmalar falan bunlar hep fantazi! Nihayetinde yorgun düşen baby face katilimiz Star Laboratuvarı'nı boyladı..


Bu ikisi tam birbirine göre, tam tencere-kapak ilişkisi.

Hastane sahnesinde Joe'nun Iris ve Eddie arasındaki ilişkiyi bildiğini söylemesi ilişkiyi iyice resmileştirince Barry'e yine Caitlin yolu göründü. (Şair önüne çıkan her şansı değerlendiriyor)

Bölüm sonunda Sayko Wells yine iş başındaydı. Barry hakkındaki planının ne olduğunu hala anlayamasam da en azından bir planı olduğu kesinleşti!

42 dakika beni ekrana bağlamayı başaran The Flash'a bu hafta da yazacak malzeme çıkardığı için teşekkürü borç bilirim!The Flash 4. Bölüm Fragmanı;


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER