Gönlümün yeni fenomeni: Fazilet Hanım
Cumartesileri, Fazilet Hanım'ları seve seve evimde misafir edebilirim. ^.^
Bir tarafta Egemen Ailesi'nin numunelik oğlu Yağız; diğer tarafta Fazilet Hanım'ın sevgisiz büyüttüğü, annesine inat, çirkin ördek yavrusu kabuğuna güzelliğini saklayan kızı Hazan. Ve bir akşam, bir otel odasında Yağız ile Hazan'ın yolunu kesiştiren kader... 

Egemen Ailesi, Türkiye'nin en ünlü ve varlıklı ailelerinden biri. Üç oğulları, bir kızları, bir de istenmeyen eski iç çamaşırı mankeni gelinleriyle beraber -Fazilet Hanım'ın hayallerini süsleyen- İstanbul Boğazı'nın incisi niteliğindeki görkemli yalılardan birinde yaşıyorlar. Yalıdaki favorim elbette Yasemin Egemen; zira kendisini, daha ilk bölümde, dizi tarihinin olaylara çomak sokan en tatlı kötü gelini ilan edebilirim. 

Ailenin can dostlarının kızı Nil ve evin çapkın küçük oğlu Sinan arasındaki ilişkinin bitişinin gürültüsüyle, Egemen'lerde klasik olduğu iddia edilen bir sabahın açılışını yaptık. Sinan, Nil'i bu sefer bir değil iki kızla aldatarak, magazin manşetlerine düşmüş. Bunu duyan Nil, Egemen Yalısı'nı basmak suretiyle, Sinan'ın pahalı arabasını parçalayıp, odasını darmadağın etti ve evin girişinde bayılma numarası yaptı. Zenginliğin gözü kör olsun; ekran karşısında Fazilet Hanım'a hak vermedim değil. Benim canım Hazan'cığım sinirlendiğinde elini vitrin camına geçiriyor; şımarık zengin kızımız Nil, Sinan'ın odasındaki plazmayı yere indiriyor. Hayat adil değil. Nil'in tepkileriyle dalga geçen evin çalışanları ve Yasemin'in çok üzerine gidildi; benim de onlardan pek bir farkım yoktu. Yaptıkları çok zorlama hissettirmekle beraber, Selin'in "Nil aşkı" da çok fazlaydı ve bana geçmedi. 

Belli ki Sinan Nil'i sevmiyor ve sürekli aldatıyor. Sevinç Hanım ve Hazım Bey, ayrılmalarının en doğru seçim olduğunu, yoksa Nil'in daha çok üzüleceğinin altını çiziyorlar. Ama Selin hala abisine, Nil'in arkadaşı olduğunu, ayrılmamaları gerektiğini söylüyor ve Nil'in onu her yerden engellemesinin suçlusunun kendisi olduğunu söylüyor. Tatlım benim, abine o kızları sen ayarlamadığına ve Nil de bunu bildiğine göre, Nil'in seni engellemesi kendi dangalaklığıdır; öyle arkadaş olmaz olsun! 

Kıssadan hisse, kanaatimce Egemen Yalısı'nda üç tane asil var: Anne Sevinç Hanım- ki haftaya kendisinin helvasını yemek zorunda kalacağız- Yağız Egemen ve kahya Saliha Hanım. Onun dışında, herkesten baştan aşağı paçozluk akıyor vesselam ama severim, izlemesi eğlenceli olacak. 

Sevinç Hanım, Yasemin'e çocukları tarafından yapılan her saygısızlığı, oğlu Gökhan'a yapılmış sayacağı konusunda keskin bir dille konuşurken, Yasemin'in de davranışlarının farkında olduğunu, eğer dikkat etmezse, onun karşısında, bambaşka bir şekilde duracağını söyledi fakat ömrü vefa etmedi. Şimdi Yasemin'i kim ya da kimler nasıl durduracak çok merak ediyorum. Ve pek tabii Yasemin'in Sinan'la ilgili geçmişi de ikinci merak konum. 


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER