Soğuk mu? Dert değil
Anna Misthaven’a yani bildiğimiz Enchanted Forest’a doğru yola çıkmıştı. Orada Kristoff’un arkadaşı David’i buldu. David, bizim Prince Charming David. Ama saçının uzun olmasından anladığımız gibi, ikizi Prens James ölmeden ve Kral George onu ikizinin yerine saraya aldırmadan önceki zamanlar. Anna bir gece orada kalıp yoluna devam edecekti. Ancak Bo Peep ortaya çıkıp haraçlarını ödemeyen David ve annesi Ruth’u damgalayınca, bir gün daha kalıp David’e yardım etmeye karar verdi. Bo Peep kendisine ödemeye yapmayanları elindeki değneğiyle işaretliyor ve nerede olurlarsa olsunlar onları bulabiliyor. Onları sürüsüne katmış oluyor. David kazanamayacağını düşündüğü bir savaşa girmek istemese de Anna onu ikna etti. Birlikte kılıç talimlerine başladılar.


Snow'u kızdırmayın!

Elsa kız kardeşini bulmadan kimse Storybrooke’tan ayrılmasın diye kasabanın çevresine buzdan duvar ördü. Duvar elektrik hattına zarar verince bütün kasabada elektrikler kesildi. Kızgın kasaba halkı da soluğu Mary Margaret’ın kapısında aldı. Onları yeniden Storybrooke’a getiren son laneti o yaptığı için yeni belediye başkanı Mary Margaret olmuştu. Dolayısıyla bu konuyla onun ilgilenmesi gerekiyordu. Bebek yüzünden yeterince yorgun olan Mary Margaret, cücelerin de üstüne gelmesiyle ufak çaplı bir sinir krizi geçirdi. Uzun süredir böyle görmediğimiz Snow White’ın ipleri yeniden eline almasını izlemek iyi oldu.


Göndermeler çok güzel, aynen devam

Elektrik kesintisinin nedenini araştıran Emma, David ve Hook, duvarla karşılaştılar. Emma Elsa ile konuşmaya çalışırken; David ve Hook Elsa’yı korkutunca zaten güçleri üzerinde pek bir kontrolü olmayan Elsa, kendisiyle birlikte Emma’yı duvarın içine hapsetti. Bildiğimiz üzere kendisi soğuktan pek rahatsız olmaz ama Emma için aynı şey söz konusu değil. Emma çok geçmeden Elsa’nın onları duvarda kazara hapsettiğini anladı. Onlara istekleri dışında biçilen roller üzerinden ortak nokta bile buldular. Ama Emma soğuktan donmak üzereydi. Elsa’nın Gold’un dükkânından aldığı kolyenin fotoğrafını gören David, kolyenin kime ait olduğunu hemen anladı. Geçmişte Bo Peep, Anna’yı kaçırıp işaretlemişti. Bo Peep’in değneğini bulmak demek, Anna’yı bulmak demekti. David ve Hook Bo Peep’in günümüzde işlettiği dükkâna gittiler. Bir kasap. Çünkü sürekli insanları koyun haline getirmekten bahseden birine başka hangi iş yakışacaktı. David değneği aldıktan sonra küçük bir cesaret konuşması ile Elsa’nın duvarda çıkabilecekleri kadar bir yer açmasını sağladı ve kızını kurtardı; Mary Margaret da elektrikleri getirerek huysuz kasaba halkını.

Enchanted Forest’ta ise Anna’nın yola çıkma vakti gelmişti. Sandviç göndermesiyle beni benden aldıktan sonra, Anna, Ruth’a ona büyüyle ilgili yardımcı olacak birini tanıyıp tanımadığını sordu. Ruth da Rumplestiltskin’in ismini verdi. Bu konunun sonu nereye varacak çok merak ettim. Çünkü Rumplestiltskin bu, ne olacağı belli olmaz.

David’in Bo Peep’ten aldığı değnekle Anna’nın yerini bulmaya çalıştılar ancak değnek hiçbir şey göstermedi. Anna’nın ölmüş olabileceğini düşünmeye başlamışlardı ki bir kalp atışı sesi onlara yeniden umut verdi. Elsa’ya Anna’yı bulacaklarına dair söz verdiler. Charming ailesi olmak bunu gerektirir. Her zaman ve her koşulda birbirlerini bulurlar ve asla vazgeçmezler. Henry de bölüm boyu kendisinden kaçan Regina’dan vazgeçmedi. Robin Hood yüzünden çok üzgün olan Regina’ya yalnız olmadığını hatırlattı. Duvarı indirmek için olay yerine dönen Emma ve Elsa ise başarılı olamadı. Elsa’ya göre yaptığı büyüyü geri alabilmesi gerekirdi çünkü bu güce sadece kendisi sahipti. Ancak görünüşe göre bu buz büyüsüne sahip tek kişi o değil. Bölüm sonunda bir büyüyü kullanılabilecek en iyi şekilde kullanıp hemen dondurma yapan biriyle karşılaştık. Ama dondurmalar gözümüzü boyamasın çünkü o en yeni düşmanımız.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER