Bir sen bir ben bir de portakal.

Aslı… Güzel kızım…                

Bir şarkı açayım Sezen’den, ismi Deli Kızın Türküsü olan. Bir şarkı açayım, kurutsun gözünün yaşını ya da daha çok akıtsın.

“Yitirmeli ne varsa, başlamalı yeniden.” diyen bir şarkı. Aslı, yitirdin ne varsa, şimdi başla yeniden.

Sen bir anne ummuştun, belki tamamlanır diye çocukluğun oysa hayat gözünü sahip olduğun tek ebeveyne de dikmiş.

Belli ki biraz daha eksik kalacaksın, biraz daha kimsesiz ayazlarda büyüyecek ruhun. Elindeki portakal kokusu, kalbindeki Ateş, gözlerindeki hüzün kadarmış ömrün.

Aslı…

Sana bir ev, bir anne, bir de baba diliyorum. En yakın zamanda bul, bul ki tamamlansın çocukluğun.

Kelebek’i de unutmamak gerekir. Aslı’yı üzdü diye apar topar atıldıkları eve geri dönüp hesap soran Kelebek’i, Aslı’nın en üzgün anında kocaman sarılıp burada yerin daimi, hissi veren Kelebek’i. Herkesin onun gibi bir dost umduğu Kelebek’i. Kendisi iyi ki var. Öyle böyle değil kocaman iyi ki.

Ateş bu bölüm beni biraz şaşırttı ama güzel şaşırttı yalan yok. Kendisine tebriklerimi beklemeden iletmek istiyorum. İlk kez Aslı için düştü yola, ilk kez Aslı’ya tam anlamıyla sorgusuz sualsiz destek oldu. İlk kez kendiyle ilgili bir şeyi öne atmadı. Tebrikler Ateş parçası, tebrikler!

Annesinin ve Su’nun yanında olması yeni bir durum değil ama Aslı bu kadar üzgünken bir de o tartışma çıkartsaydı, gözümdeki değeri ciddi anlamda düşecekti.

 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER