“Sen hepsini sırtına alır, bütün yokuşları çıkarsın”
Tuttum, bırakmam.

Evi başına yıkılmış, ne yapacağını bilmeyen, enkazın altından en sevdiği iki insanı nasıl çıkartacağını düşünen bir adama söylenecek en güzel cümleyi söyledi Aslı.

Yine Aslı, iyi eden, güç veren Aslı…

“Sen hepsini alır sırtına, bütün yokuşları çıkarsın.” 

Bu nasıl güven Aslı, bu nasıl güç vermek Aslı, bu nasıl güzel sevmek Aslı?

Demiştim de duymamıştın bir vakit Ateş oğlan, Aslı’nı bulduğunda kendini de bulacaksın diye. Bak buldun işte, hem Aslı’nı, hem kendini.

Üstelik çok zor bir şeyi başardınız, bir bütün olduğunuz, iki kayıp parça gibi değil de sanki var olunca tamamlanan iki nesne gibi.

İğne ile iplik gibi…

Ateş, tüm ailesini sırtına da alır, yürünmez yolları da yürür, ne kadar borç varsa hepsini de öder… Yapar yapmasına da, o Evren oldukça günlerine güneş doğmaz, evlerine huzur dolmaz.

Evren, rica etsem 2016 ile birlikte sen de gider misin? Aynı derecede ruh emicisiniz çünkü, lütfen, git.

Evren’in durup durup Yıldız’a bak söylerim tehditti de sıktı. Canım söylesen ne olacak, söylesen kendi ayağına sıkacaksın hadi söyle, git söyle, bak ne oluyor sonra. Sanki Faryalı öğrenince, Ateş’i kapıya atacak, sanki Faryalı öğrenince Yıldız’a olan sevdası solacak…

Evren, söyle söylemesine ama unutma, o gün sen de bitersin.

Ateş yıkılır, Ateş bir kez daha senin yüzünden yıkılır ama bu kez bilir sırtını dayayacağı bir babası var. Bu kez bilir yalnız değil. Söylesene Evren, hadi söyle!

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER