İhanet
Rick ve yeni tabancası

Sezon sonu yaklaştıkça heyecan artıyor. Rick ve yanındakiler kiliseyi güçlendirip Carl, Michonne, Peder Gabriel ve kilisede bırakarak Carol ve Beth’i kurtarmak için bir operasyon düzenlemek üzere yola çıktılar. Peder Gabriel ise vicdan azabının etkisiyle iyiden iyiye delirme emareleri gösteriyordu. Rick’in görev ekibinde ise yakın zamanda kaybettiği Bob’un yasını tutan Sasha, onu teselli etmeye çalışıp başarısız olan Tyreese, Noah, Daryl. Sayıca az ama efektif ve tehlikeli. Kilisenin takviyesi sırasında orgun borularını söken daryl tam bir hurdacı gibi görünüyordu.

Demir alırım, sarı alırım, hurdacıııı!!

Bir önceki bölümde Abraham tarafından patates çuvalı gibi dövülen Eugene yerde şuursuz bir şekilde yatarken Glenn, Maggie ve Tara yollarını kesen yüzlerce aylakla karşı karşıya kiliseye dönmek ya da yola devam etmek arasında bocalıyor. Abraham hayal kırıklığını üzerinden atamamış, o derece öfkeli ki sinirine hakim olabilmesi için kafasına namlu doğrultmak gerek. Bu arada su da bitmek üzere yani durum hayli karışık. Rick’in planı kahraman şerif ve yardımcılarının kasabayı basıp herkesi tek tek öldürmesi üzerine kurulu, cesur ama riskli. Tyreese ise Dawn’un ekibinden 2 polisi rehin alıp takas yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyor. Kısa bir tartışmadan sonra 2. Alternatifi seçiyorlar. Bu arada  Peder Gabriel tam bir boş küme, kilise bir şekilde aylakların saldırısına uğrasa Judith’in hayatta kalma şansı daha yüksek. Carl’ın onu eğitme çabaları da naif kalıyor.  Bu arada Dawn ve yanındakiler Carol’u yaşam destek ünitesinden çıkarmaya karar veriyorlar, eğer yaşarsa yaşayacak ölürse ölecek. Beth’in itirazları kar etmiyor. Ancak Dawn hiç beklenmedik bir hareketle ilaç dolabının anahtarını Beth’e veriyor bu ona güvenmeye başladığının işareti. Beth anahtar ve doktordan aldığı bilgiyle Carol’a epinefrin damlası vermeye karar veriyor bu bir kumar elbette. Abraham ve Maggie itfaiye aracının başında uyuyan güzel Eugene’in hayata dönmesini beklerken Glenn, Tara ve Rosita su bulmak için gidiyorlar. Abraham hala katatonik şokta gibi bir işe yaramadan duruyor boğa gibi adam. Rick ve ekibinin planı başlangıçta iyi gidiyor, 2 polisi yakalıyorlar ama o sırada bir polis arabası daha ortaya çıkınca işler karışıyor. Daryl ve diğerlerinin yolu ayrılıyor, yerde asit banyosundan çıkmış jöle kıvamında aylaklar var.  

Kahraman Şerif, Kötü Polislere Karşı

Burada iri yarı bir polis Daryl’i tuzağa düşürüyor, fiziksel avantajını da kullanarak onu neredeyse öldürecek, yerdeki aylaklar Daryl ile beslenmeye hazırlanırken Daryl can havliyle yolduğu bir aylak kafasıyla adamı sersemletiyor ve o sırada yetişen Rick de günü kurtarıyor. Elde 3 rehine var şimdi. Rick’in insanları öldürmekten son dakikada vaz geçmesi de bir alışkanlığa döndü sanırım. Rosita, Tara  ve Glenn de sağlam yeni bir takımın temelini oluşturacağa benziyor özellikle Rosita’nın hayatta kalma becerileri etkileyici.  Peder Gabriel ise Carl’dan aldığı pala ile döşeme tahtalarını sökerek kaçmaya çalışıyor bölüm her yöne hızla ilerleyerek şaşırtıyor. Bu biraz da sorunlu bir anlatım, tek bir konuya odaklanamıyoruz hep dikkat dağıtan bir başka hikaye var. Beth 2 çilek rüşvet vererek yarattığı tantana ile ilaç dolabından epinefrini alıyor. Biraz daha kalsa hastanenin tamamını ele geçirecek hele Dawn’da bu iktidarı kaybetme korkusu varken. Serum takmak için girdiği odada Carol’a epinefrini  yapıyor bundan sonra yapılacak tek şey beklemek. Peder Gabriel kaçarken palayı kilisede bırakıyor neden diye sorma, bir de üstüne onluk çiviye basınca ideal bir kurban konumuna terfi diyor. Bir an önce kurtulmak gereken bir sorun Peder. Ormanda karşılaştığı ilk aylak Pederi temize havale edecek diye çok sevinmiştim ama Peder handikapa rağmen kurtuldu. Faydasızlar feriştahı komadayken bile  insanı oyalayan Eugene efendimiz sonunda ayıldı. Sasha rehin aldıkları memur Lamson’a yardım ederek kendi vicdanını rahatlatmak niyetindeydi insanlara bu kadar güvenmek bir hata elbette sonunda Lamson Sasha’yı tepeleyip ufka doğru koşarak uzaklaştı. Hep birlikte tekrarlayalım merhametten ne doğar? Maraz doğar. 

Tarlası yanmış Rick efendi 

Dolayısıyla bu bölüm de anlattığı tüm hikayeleri havada bırakarak ve merhametten doğan marazı gözümüze sokarak bitti. 

Haftaya süper bir bölüm bizi bekliyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER