''Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz? Siz beni delirtmeye mi çalışıyorsunuz?''
TEBRİK EDERİM BAŞARDINIZ. ÇILDIRDIM ÇÜNKÜ!
Yoruma hiç tatlı girmeyeceğim. Acayip sinirliyim ve de sakinleşmeden yazacağım. Ya nedir bu kızın çektiği? Nihan'ın anlamsız aşırı tepkileri ve Defne'yi anında satışı... Ayrıca 40 yıl anlayışına hayranım cicim. Geçen hafta İso'ya bakma sözü vermişti Defne sanki? Hatta işe götürmek zorunda kalmıştı bebeği? Hatırladın? Ya ben çıldırmayayım da kimler çıldırsın! Serdar sen ne tarz bir bilinç kaybındasın ki en konuşmayacağın konuda atar gider yapıyorsun. Bu kız neden bu halde? En başında senin yüzünden! Şimdiye kadar ana hikayede başlangıç hariç hiçbir işe yaramadığın gibi bir de parazit yapıyorsun, pes! Esra kuzum, sana laf yok sen yırttın. Anneanneye hadi bir nebze hak vereyim. Ama o da abarttı da abarttı. Tamam bu kız zor zamanlardan geçti. Hepiniz çok zor günler yaşadınız. Ama yine en kötüsünü o yaşadı. Defne yaşadı. Şimdi tüm korkularına ve acı hatıralarına rağmen Ömer'in yanındaysa bir bildiği var herhalde, değil mi? Kızı infaz etmeden önce bir dinleseydiniz keşke! Çok iyi yaptı Defne. Tabii ki gidecekti. Eski Defne olsa belki gitmezdi ama bu kez o kadar emindim ki gideceğinden. Çünkü o da bu kez emin aşkından, Ömer'den, hayallerinden...Ömer'e gelince... Sıkıntısının nörolojik değil, tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Unutmak istediği bir anıyı hafızasının derinliklerine gömmüş ama bir hatırlatıcı ile bu gün yüzüne çıkmış bir insanın halleri ondaki. Gece kabusla uyanmalar, bilinç kaybı, baş dönmeleri... Kimi yetiştiremedi ben de merak içindeyim. Kim ki onu bu kadar derinden etkiledi? Hoş eğer yetiştiremediyse, kişinin kim olduğunun çok da bir önemi yok. Her türlü ağır travma. Ama buna gerek var mıydı ona karar veremiyorum. Üç haftadır Ömer'in derdinin ne olduğuyla ilgileniyoruz. Önceden böyle yapmazdı Kiralık Aşk. Hatta yazımda da bahsetmiştim. ''Olaylar hızlı çözülüyor, uzamıyor. Çok severim böylesini.'' gibi bir cümle yazdığımı hatırlıyorum. Ben çok sıkılıyorum uzayan mevzulardan. Umarım haftaya çözülür bu sorun.

Defne ve Ömer'in beraber olduğu her sahneye bayılıyoruz tabii ki ama bu kez çok daha kalbe dokunanlardan olmamış mı sizce de? Sanki bilmem kaç yıllık evlilermiş de Ömüş hastaymış, Defne'si onunla ilgileniyormuş gibi... Ah benim total kafam, n'apıcan hepimizde var azıcık. ^^

Sinan ve Lara sahnelerine çok ayrı bayılıyorum. Sinan tam baba olmalık valla. İnşallah onları bekleyen bu eski koca sorunu da çabuk çözülür. Sevmem eski koca muhabbetlerini de.

İso leyla... İso kayıp... İso'yu bulun. Cevdet'in yokluğunda ''sessiz diyalog'' halinde olan Ayşegül ve İso'ya çok da sevinemiyorum. Ben kesinciyimdir. Sonuca bakarım. Sonuçta kız evli ve mendebur kocası her an her yerden çıkabilir, ki çıktı da. Haydi buyrun cenaze namazına.

Bu hafta çok konuşmayacağım Kiralıkçı. Son sahneye ve aileye olan kızgınlığımla beraber; asıl evini, yuvasını sonunda bulan, Ömer'in omzuna konan Defnekuş'a olan sevgimle yazıyı bitiriyorum.Son söz; siz böyle çok güzelsiniz be!

Görüşmek üzere...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER