Diken üstünde
-Bak tanıştırayım Nihan, Asu senin görümcen.
-Sen de bu durumda Emir'e kayınço diyeceksin Kemal!
Sezon finalinde Kara Sevda, bir sezon boyunca eteğinde taşıdığı tüm taşları dökmüş, yeni sezon için yeni düğümler atmıştı. Geçmişten taşıdığı tek sır da Asu’nun bir Kozcuoğlu olduğu gerçeğiydi. Ve Asu’nun saman altından su yürüten tavırlarından, onca gizlediği şeye rağmen bunları bilmeyenlerin ona melek muamelesi yapmasından bunalan ben de bu gerçeğin bir an önce açığa çıkması için sabırsızlanıyordum. Öyle ki, bunu Kemal’in kızını öğrenmesinden bile çok istiyordum. Nihayet hevesle beklediğim an geldi. Ben de onun yüzü suyu hürmetine Nihan’la Kemal’i, dolayısıyla da aşkı az bu bölümü sevdim. Deniz’in kendi kızı olduğunu öğrenmesine ramak kala direkte dönen Kemal’in, bir yerde bir şekilde açık verip bu sefer de taca çıkacağından çok korkmuştum. Neyse ki çok ince manevralarla ilerlediler. Ben de diken üstünde, neredeyse arada nefes almaya korkarak onlarla birlikte adım adım yol aldım.

Kemal’in Asu’yla gerçekten evlenme kararı almadığı aşikârdı. Zamanında üzerine oynanan vicdan azabı kozuna, bilhassa annesi ve Hakkı Bey’in sıkıştırmalarına boyun eğmeyen Kemal, Asu’nun intihar teşebbüsüyle geri adım atacak değildi zaten. Üstelik nişanın bozulmasının tek nedeni de Kemal’in Nihan’a kara sevdalı olması değildi. Kemal, değer verdiği bir insan olan Asu’yu da mutsuz bir evliliğe mahkum etmek istememişti. O yüzden bu işin geri dönüşü yoktu. Kemal’in Emir’in kurduğu tuzağı, daha geceden çözmüş olması zaten beklenen bir şeydi ama “Asu’yla evleceğim!” çıkışına kadar Nihan da hep diken üstündeydi, yaşadığı korku ve yürek çarpıntısının tarifi yoktu. “Kemal’i nasıl uyarsam?” diye beynindeki tilkilerin dört döndüğünü hissettim ben ama bir çözüm yolu bulamadı tabii. Neyse ki direkten döndüler, fakat Kemal’in açıklaması Nihan’ı bir konuda rahatlatıp, öteki konuda büyük bir endişeye sürükledi.


"Gençler, duydum ki okeye dördüncü lazımmış. Buyrun işte ben geldim!" by Ayhan

Nihan’ı aşk hayatında tam olarak anlayamadığımı geçen hafta söylemiştim zaten. Buyurun size bir örnek daha. Önce Asu’ya itiyor Kemal’i, ama Kemal de onunla evleneceğini söyleyince hemen gerçek mi diye ardını araştırıyor. Ne oldu yavrum, hani Kemal’in kalbine kilit vurmamasını, başkalarına da hayat vermesini istiyordun? Hani adamın yüzüğünü çıkardığını görünce “Bitti!” diye kaçıp karanlıklara sığınmıştın? Bak şimdi adam ne güzel seviyor(!), ne güzel evlenip kendine yeni bir hayat kuracak(!). İş ciddiye binince nasıl da yan çizdin ama. Tamam, tamam düşürme yüzünü gel bir sarılayım sana. Tabii ki çıkmadın sen, hep saklandığın yerde, Kemal'in kalbindesin. "Taht kurmuşsun kalbime, en güzel yerindesin."* Bu ikisine teşhisi Ayhan iyi koydu; fütursuz sevmekten oluyor hep bunlar.

Kleopatra ve saz arkadaşları birleşip, Maksim’de program yapmak yerine “Mahşerin Dört Atlısı Dedektiflik Bürosu” mu açsalar acaba? Her türlü, cinayet, kayıp, gizli kardeş itinayla bulunur! Ben Kemal’in Asu’dan şüphelendiğini bu ekiple paylaşacağını düşünmemiştim açıkçası. Zehir’le birlikte düşerler bu sırrın peşine sanmıştım. Ama iyi oldu, hiç değilse herkes bir avazda öğrendi. Nihan da benim gibi Asu’nun, tüm bu geniş çaplı intikam planını tek başına kuramayacağını düşündü tabii. Çünkü Asu’nun kapasitesini hepimiz biliyoruz. Biricik abisi bile proteini eksik, algısı tembel dedi kendisi için, artık ben susayım. Neyse ki Kemal diken üstünde, belki de aksinin çıkmasını içten içe dilerken parçaları güzel birleştirdi.

Fitili bir çantanın ateşleyeceğini düşünür müydünüz? Ben düşünürdüm, zira Bihterciğim de bir marka çanta yüzünden vermişti ilk firesini. Asu’nun aldığı marka çanta da kızcağızın başına bela oldu resmen. Sen tut, koskoca 14 milyonluk şehirde, sadece 4 kişinin almış olduğu çantadan satın al. Halbuki pazardan alsaydı, şimdi hiç bu sıkıntıları yaşamayacaktı. Üstelik Emir de kıza Kemal’i ispiyonlama görevi yükledi. Yahu kızı bir rahat bırakın, istediği gibi düğün hazırlığını yapsın, Kemal’in bir türlü gelmediği gelinlik provalarına gitsin!

Yazı devam ediyor…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER