Yeni başlayanlar için Rumplestiltskin

Sezon başından beri ciddi ciddi aile içi şiddet izliyoruz gibi geliyor bana. Rumple’ın Belle’e yaptıklarının psikolojik şiddet tanımına girdiğine emin gibiyim. Kütüphanenin asansöründe de fiziksel şiddetin kıyısından döndük ki Rumple hanesine bir artı yazılmak istenirse o da buradan gelir. 

Hamileliği hızlandıranın Rumple değil Evil Queen olması detayı o kadar önemsiz ki. Sonuçta Rumple’ın tercihleri olayları bu noktaya getirdi. Belle’e de görebildiği tek seçeneği uygulamak kaldı. Once Upon a Time evreninde bebeğine en iyi şansını verebilmek için ondan uzaklaşmayı göze alabilen ilk kişi Belle değil. Bu gidişle son da olmayacak. Anneler ve çocukları ayrılmasın yahu. Belle daha birkaç dakika görebildiği oğlunu başkasına emanet etti. Önceki her şeyi unutalım, sadece bunun için bile Rumple affedilmeyi haketmiyor. Dilerim Belle bu acıyı unutmaz.

Rumple’ın travmalarından biri daha ortaya çıktı. Annesinin kim olduğunun ifşası Rumple’a acımamız içindiyse bende hiç işe yaramadı. Merak ettiğim Kara Peri kimdir oldu. Şimdi onun hikâyesini de açmamız lazım. Sadece Rumple’ın anne sorunlarını anlatmak için görünmüş olmaması lazım. N’oldu da Kara Peri oldu? Neden ve ne zaman Rumple’ı bıraktı? Malcolm yani Peter Pan ile nasıl bir ilişkileri vardı? Bunları hep merak ettim şimdi. 

Bölüm temposundan yeterince şaşıramadığım Alaaddin twistinin üzerine düşündükçe biraz daha heyecanlandım. Alaaddin’in cin olması eğlenceli bir fikir. Son dilek hakkında onu özgür bırakmayı unutmazlarsa tabii.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER