Aile her şeydir

Öze dönüş formülü en çok bu bölümde işe yaramış sanırım. İşte bu ya dedirtti. Regina, Emma ve Henry’ye odaklanınca ne güzel gidiyor işler değil mi? Rumple da bildiğimiz güvenilmezliğine yavaş yavaş dönüyor, ayrıca evet belki Snow ve Charming’in normali budur. Buysa güzelmiş işte niye ötelediniz ki gariban ikiliyi yıllardır? 

Bir diğeri uyku lanetindeyken Snow ve Charming’in hayatlarına nasıl devam ettiğini bölünmüş ekranda izlemek ayrı bir hava vermiş diziye. Bir ara öp- uyandır- uykuya dal döngüsünün bir kotası olabileceğinden ve birinin komple uykuya dalacağından korksam da neyse ki Evil Queen benim kadar entrika meraklısı değilmiş.

Enchanted Forest’daki Snow-Charming’i hiçbir şeye değişmem. Ama lanetin hemen bir çözümünün bulunmaması isabet oluyor. Biraz daha böyle tatlı tatlı ayrı kalmalarını izleyebilirim. Sonra Charming’in sırrı ortaya çıkınca zaten istedikleri kadar kavga ederler. 

Dizinin en en en underrated ilişkisi Emma- Regina’ya gelince… Düşmandan bir nevi ortak vesayetli ebeveynliğe ve en sonunda da arkadaşlığa- ciddili, hayat emanet etmeli filan arkadaşlığa- evrilen bir ilişki. Dizinin en çok zaman ve emek harcanan ikilisi onlar bence. Bu bölüm sihirlerini birleştiremediler ama zaten sadece düşman alt etmek için güç birleştirmelik zamanları da geçtik. Emma’nın Henry’yi yalnız bırakacağı düşüncesi, Regina’nın sadece Henry söz konusu olduğunda ortaya çıkan kendine güvensizliği… İnsana dair şeyler işte. Once Upon a Time ne kadar kötüye giderse gitsin bu minik şeyleri araya serpiştirdikçe sürece kalplere dokunmaya devam edecek.


Bir cümleyle nasıl bölüm yıldızı olunur uygulamalı anlatım

Zelena neden Wicked Witch olduğunu Gold’a karşı yaptırdığı hayat sigortasıyla hatırlattı. Ne zamandır o Wicked tarafını göremiyorduk. Evil Queen Zelena’yı öldürecekken onu Regina kurtaracak ve kız kardeşlik bağı sıfırdan kurulacak mı dersiniz?

Gold bir tek psikopat eski(?) koca olmamıştı, onu da olmak üzere. Dönüşümünü tamamlamasına az kaldı. Bu işin sonu nereye varacak bu sezonun en büyük gizemi oldu bu kadar olayın arasında.
 

Robin Williams'a saygıyla...

Alaaddin Gold’dan asayı çalarken oyuncak bir maymundan yardım almış olması gözlerden kaçmadı. Göreceğimiz Abu bu kadardı sanırım. Küçük ama sevimli bir detay olmuş, emeği geçenlere teşekkür ederim. Bir de tabii kendimi birden gözyaşları içinde bulduğum sihirli lamba konuşması var. Cin’le özdeşleşmiş Robin Williams’a çok şık bir selam olmuş. ‘’Genie, you’re free.’’BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER